3673 ogledov

Oblak srečno ušel rdečemu kartonu

Atletico Girona Girona je iz Madrida prinesla točko.
V elitni španski nogometni ligi so v soboto odigrali štiri tekme 20. prvenstvenega kola.

Madridski Atlético je gostil letos solidno Girono in zamudil priložnost, da bi se utrdil na drugem mestu in se vodilni Barceloni vsaj začasno približal na šest točk zaostanka. Moštvo Jana Oblaka, ki je vso tekmo branil vrata domačih, je proti novincem v ligi le remiziralo (1:1).

Atlético je povedel v 34. minuti po lepo izigrani kombinaciji in efektnem strelu Antoina Griezmanna. V končnici prvega dela se je moral Oblak izkazati po poskusu Portuja, v nadaljevanju pa je imel Atlético dovolj priložnosti, da bi povišal prednost. Kazen za zapravljeno je prišla v 73. minuti, ko je Oblak najprej odbil neugoden prosti strel, njegovi soigralci pa nato niso dobro razčistili žoge in iz bližine jo je v mrežo potisnil Portu.

Povsem ob koncu bi Oblak ob protinapadu Girone kaj lahko dobil rdeči karton, ko je šel daleč iz vrat in podrl Michaela Olungo, sodnik pa mu je milostno pokazal le rumeni karton.

Vrhunce srečanja si lahko ogledate na spodnjem posnetku. Sporno posredovanje Jana Oblaka je na ogled od 4:20 naprej.

Valencia je, ob dveh prejetih rdečih kartonih, presenetljivo izgubila pri skromnem Las Palmasu (2:1) in zamudila priložnost, da bi se zavihtela na drugo mesto.

Sevilla je lažje od pričakovanj prišla do popolnega izkupička na gostovanju pri Espanyolu (0:3), Villarreal je doma v lokalnem obračunu premagal Levante (2:1). Že v petek je bilbajski Athletic prišel do remija na gostovanju pri Getafeju (2:2).

Barcelona bo igrala v nedeljo, gostovala bo v Sevilli pri Betisu, medtem ko bo madridski Real doma pričakal Deportivo La Coruña.