86 ogledov

Odsotnosti Neymarja ni bilo čutiti

everton Epa
Osemkratni zmagovalci južnoameriškega prvenstva so v uvodnem krogu premagali Bolivijce.

Brazilija je z zmago s 3:0 (0:0) proti Boliviji odprla letošnjo izvedbo južnoameriškega nogometnega prvenstva, ki je bolj znano z imenom Copa America.

V Sao Paulu sta za gostitelje tega turnirja zadela Coutinho v 50. in 53. minuti ter Everton v 85. minuti. Vsaj na uvodni tekmi ni bilo čutiti odsotnosti poškodovanega zvezdnika domače ekipe Neymarja.

Neymar Brazilija poškodba Copa América Šport Hud udarec za Brazilce pred domačim prvenstvom

Naslov prvaka brani Čile, ki je dobil zadnji dve izvedbi v letih 2015 in 2016.

Brazilija se je z zmago in prvimi tremi točkami povzpela na mesto vodilne ekipe v skupini A, v kateri sta še Venezuela in Peru.

Brazilci so osemkratni prvaki Cope Americe. Največ naslovov, petnajst, ima Urugvaj, Argentinci imajo eno lovoriko južnoameriških prvakov manj.