19 ogledov

Osmica Španije, Kosovo do točke

diego costa EPA
Španska nogometna reprezentanca je v prvem krogu kvalifikacij za nastop na SP 2018 s kar 8:0 (1:0) premagala Lihtenštajn. Wales je s 4:0 (2:0) odpravil Moldavijo. Hrvati so remizirali s Turki (1:1), Kosovo pa je iztržilo točko proti Finski (1:1).

Hrvaška in Turčija sta se pred praznimi tribunami stadiona Maksimir razšli brez zmagovalca. Domače je s strelom z bele točke v vodstvo popeljal Ivan Rakitić, v sodnikovem podaljšku prvega polčasa pa je za izenačenje poskrbel Hakan Calhanoglu.

Kosovo si je na zgodovinski prvi tekmi priigral točko na tekmi s Finsko. Slednja je povedla v 18. minuti z golom Paulusa Arajuurija, z enajstih metrov pa je po natanko uri igre izenačil vezist Red Bull Salzburga Valon Berisha.

Najodmevnejšo zmago kroga so zabeležili Španci, ki so napolnili mrežo Lihtenštajna (8:0). Po dvakrat so se med strelce vpisali Diego Costa, Alvaro Morata in David Silva, piko na i pa sta dodala Sergio Roberto in Vitolo.

Uspešne kvalifikacijske nastope nadaljujejo tudi Avstrijci, ki so bili v prejšnjih kvalifikacijah za evropsko prvenstvo neporaženi, tokrat pa so nov ciklus začeli z zmago v Gruziji. Martin Hinteregger in Marc Janko sta zadela že v prvem polčasu, poraz gostiteljev je v 78. minuti ublažil Jano Ananidze.

Blizu uspeha so bili Srbi, ki so z goloma Filipa Kostića in Dušana Tadića v Beogradu proti Irski spreobrnili zaostanek 0:1, toda zmagoslavje jim je v 80. minuti preprečil Daryl Murphy.

Wales se je s prepričljivo zmago nad Moldavijo (4:0) zavihtel na vrh svoje kvalifikacijske skupine. Dobro so začeli tudi Italijani, ki so na gostovanju v Haifi premagali Izrael (3:1).