11 ogledov

Poraz Barce na San Mamésu

Aritz Aduriz Profimedias
Na zadnjem dvoboju prvih tekem osmine finala španskega pokala je Barcelona morala priznati premoč Athletico Bilbau. Povratna tekma bo na sporedu v sredo na Camp Nou.

Baski so ob koncu dvoboja s Katalonci igrali celo z dvema igralcema manj, a vzdržali nalete gostov in po zadnjem sodnikovem žvižgu slavili z 2:1.

Stadion San Mamés se je za Barcelono v preteklosti že izkazal za neosvojljivo trdnjavo, tokrat pa so domači povedli v 25. minuti, ko je španski reprezentant Aritz Aduriz ostal sam pred golom Barcelone in po podaji z desne strani z glavo tudi zatresel mrežo. Le tri minute kasneje so domači vodili z 2:0, po napaki Jordija Albe  je Aduriz zaposlil Inakija Williamsa, ki je z volejem še v drugo ukanil gostujočo obrambo.

Athletic je prednost zadržal do 52. minute, ko je s prostega strela udaril Lionel Messi. Vratar Gorka Iraizoz je okroglo usnje, ki je letelo v njegov zgornji desni kot, še uspel odbiti v prečko, a se je to odbilo za golovo črto in sodniki so zadetek upravičeno priznali.

V 74. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Raul Garcia, le sedem minut kasneje pa si je predčasno pot pod prho prislužil še Ander Iturraspe. Katalonci so vseskozi grozili z izenačenjem, v zadnjih trenutkih tekme pa je Messi zatresel vratnico domačega gola.