14 ogledov

Real preživel nalet Seville na Pizjuánu

Marco Asensio Sevilla Real Madrid Copa del Rey EPA
V Španiji so nogometaši opravili s povratnimi tekmami osmine finala kraljevega pokala.

Madridski Real je na povratni tekmi v Sevilli branil visoko prednost 3:0 s prve tekme in kljub temu, da je v andaluzijski prestolnici nastopil v precej prevetreni zasedbi, z remijem (3:3) storil dovolj za napredovanje.

Srečanje je bilo zelo zanimivo, priložnosti so se vrstile na obeh straneh. Domači so povedli z avtogolom Danila v 10. minuti, Brazilec je nespretno posredoval po visokem predložku.

Do ključnega zadetka v gosteh je Real prišel v 48. minuti, ko je žogo pred svojimi vrati prevzel Marco Asensio, nato pa z njo pretekel celotno igrišče in zadel za 1:1.

Sevilla se ni predala in malce kasneje je Stevan Jovetić z lepim volejem zadel za 2:1, Vicente Iborra pa v 77. minuti po zmedi v gostujoči obrambi za 3:1.

Več domačim ni uspelo, saj so v 83. minuti storili prekršek v kazenskem prostoru, z bele točke je bil zanesljiv Sergio Ramos (doma je prav iz Seville). Končni izid je v 93. minuti po spretnem preigravanju postavil Karim Benzema.

Uspešna tudi Atlético in Barça

Madridski Atlético, pri katerem Jan Oblak še vedno zdravi poškodbo rame, je že v torek na domačem igrišču klonil proti Las Palmasu (2:3), a po zaslugi zmage v gosteh z 0:2 vseeno napredoval med osem najboljših.

Barcelona je v sredo na domačem igrišču zaostanek z 2:1 s prve tekme proti bilbajskemu Athleticu izničila in v svoj prid obrnila z zasluženim slavjem (3:1), za katerega so zadeli Luis Suárez, Neymar in Leo Messi.