34 ogledov

Remi na derbiju, Birsa klonil v Rimu

Fiorentina Napoli EPA
V četrtek so v elitni italijanski ligi odigrali šest tekem 18. kola.

Osrednja tekma večera je bila odigrana na stadionu Artemio Franchi, kjer je Fiorentina brez Josipa Iličića gostila Napoli in po razburljivi tekmi v sodnikovem dodatku ostala brez zmage (3:3).

Po prvem polčasu so gostje vodili s fantastičnim zadetkom Lorenza Insigneja, v 52. minuti je s pomočjo sreče s prostega strela izenačil Federico Bernardeschi. Napoli je drugič povedel po napaki domače obrambe in natančem zaključku Driesa Mertensa v 68. minuti, a že v naslednjem napadu je Bernardeschi še drugič izenačil.

V 82. minuti je Bernardeschi zanj odličen večer zaokrožil z lepo asistenco Mauru Zárateju za prvo vodstvo "Viole", a so južnjaki v 94. minuti izničili ta zadetek, ko je po prekršku nad Mertensom z bele točke zadel Manolo Gabbiadini.

Chievo izgubil na Olimpicu

AS Roma se je na drugem mestu utrdila z zmago proti Chievu (3:1). Za Rimljane so zadetke dosegle Stephan el Shaarawy, Edin Džeko in Diego Perotti povesem ob koncu tekme, prvi gol na srečanju pa je sicer pripadel Verončanom (Jonathan de Guzmán).

Valter Birsa je za "leteče osličke" igral do 59. minute, Boštjan Cesar pa ni bil v postavi gostov, ki so ostali na varnih mestih v sredini razpredelnice.

Šok za Palermo

Palermo, ki je zaigral brez Siniše Anđelkovića, je gostil Pescaro in v pomembnem obračunu za obstanek ostal brez zmage v izdihljajih srečanja (1:1). Siciljanci so povedli v prvem polčasu, gostje pa izenačili v 93. minuti iz enajstmetrovke.

Sampdoria, pri kateri je Luka Krajnc sedel na klopi, je doma remizirala proti Udineseju (0:0), Cagliari je prišel do pomembne zmage proti Sassuolu (4:3), Torino pa je doma strl odpor Genoe (1:0).