15 ogledov

Remi v severnem Londonu

Kevin Wimmer, avtogol Profimedias
Dvoboj med velikima mestnima tekmecema Arsenalom in Tottenhamom se je končal brez zmagovalca. Liverpool zdaj vodilna ekipa lige.

Veliki severnolondonski derbi se je začel z nekoliko boljšo igro Tottenhama, ki si je na Arsenalovem stadionu priigral tudi nekaj polpriložnosti, nevarno je v padcu z glavo streljal Harry Kane, a je žoga poletela mimo domačih vrat.

Topničarji so se prebudili proti koncu prvega polčasa. Najprej je imel izjemno priložnost mladi Alex Iwobi, ki je prišel do neoviranega strela v kazenskem prostoru gostov, a slabo zadel žogo, ki je poletela proti sredini vrat, kjer je bil na pravem mestu Hugo Lloris. Ta je bil le nekaj minut kasneje povsem nemočen ob topovskem izstrelku Thea Walcotta, a se je na vratarjevo srečo žoga odbila od vratnice, hitri odbitek pa je Mesut Özil poslal preko vrat. Nato pa so rdeči le povedli. Özil je podajal v kazenski prostor, kjer je z glavo nevarnost poskušal preprečiti branilec Kevin Wimmer, ki pa je to storil tako nerodno, da je okroglo usnje končalo za hrbtom njegovega vratarja.

Na začetku drugega polčasa so gostitelji mirno nadzirali potek dvoboja, nato pa storili napako. Ob prodoru Mousse Dembeleje, ki se je znašel že v težkem položaju, ga je spotaknil Laurent Koscielny, sodnik pa je pokazal na belo točko. Kane, povratnik po poškodbi gležnja, je bil natančen za 1:1.

Domači so si do konca dvoboja bolj želeli doseči še en zadetek, a so priložnosti zamudili Özil, Hector Bellerin in Olivier Giroud. Slednji je v 90. minuti s petih metrov z glavo streljal naravnost v Llorisa. Še pred tem so bili bližje zadetku igralci Tottenhama. Christian Eriksen je podajal s prostega strela, žoga je preletela njegove soigralce, ki so vseeno zmedli Petra Čecha, in nato udarila v okvir vrat. Z 1:1 je Arsenal zamudil priložnost, da se povzpne na vrh lestvice, Spurs pa še vedno ostajajo neporaženi.

Kar ni uspelo Arsenalu, je zlahka Liverpoolu. Ta je na Anfieldu prepričljivo premagal Watford s kar 6:1. Po rezultatski krizi v zadnjem času je v polno tokrat zadeval tudi manchester United. Zlatan Ibrahimović dvakrat in Paul Pogba, ki je zabil izjemen volej, sta že v prvem polčasu odločila tekmo v gosteh pri Swanseaju.

Švedskega napadalca je sicer doletela čast, da je zabil 25.000. gol v Premier League. Prvi gol v najelitnejšem angleškem nogometnem tekmovanju je leta 1992 sicer dosegel Brian Deane v dresu Sehffield Uniteda proti Manchester Unitedu.

Ostali mejniki: Eric Cantona je leta 1992 v dresu Leedsa proti Tottenhamu zabil 100. gol v premier ligi, pod 1000. gol se je leta 1993 podpisal Blackburnov Mike Newell na tekmi proti Nottingham Forestu. Sedmega decembra 1996 je istočasno padel 4999. in 5000. gol v premier ligi, saj je vodstvo lige Aston Villinemu Andyju Townsendu in Blackburnovem Chrisu Suttonu priznalo zadetek v istem času.

Leta 2001 je 10.000 gol zabil Les Ferdinand, takrat v dresu Tottenhama proti Fulhamu, leta 2011 je Marc Albrighton kot član Aston Ville proti Arsenalu dosegel 20.000 gol, nov mejnik - 25.000 gol - pa je danes v 21. minuti tekme s Swanseajem postavil Ibrahimović.