16 ogledov

Remi v Stockholmu, nora tekma v Sofiji

Wesley Sneijder Švedska Nizozemska EPA
Odigrane so bile še zadnje tekme prvega kola kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Rusiji.

Najbolj pestro je bilo v skupini A. Evropski podprvaki Francozi so gostovali pri Belorusiji in v Borisovu iztržili zgolj neodločen izid (0:0).

Na Švedskem so domačini v ero brez Zlatana Ibrahimovića vstopili z remijem proti Nizozemcem (1:1), ki se želijo odkupiti za neuspeh v kvalifikacijah za Euro 2016. Skandinavci so ob koncu prvega polčasa povedli z golom Marcusa Berga, sledi nadaljevanja je izenačil Wesley Sneijder.

Najbolj noro tekmo večera so videli gledalci v Sofiji. Bolgarija je proti Luksemburgu po prvem polčasu pričakovano vodila z 1:0, a sredi drugega dela sta dva hitra zadetka Aureliena Joachima moštvu iz Beneluksa prinesla preobrat. Domačini so stopili na plin in v 79. minuti spet vodili s 3:2, toda v 91. minuti jih je z izenačenjem šokiral Florian Bohnert. Bolgari so vendarle zbrali dovolj moči za odločilni udarec, v 92. minuti je za končno zmago (4:3) zabil Aleksandar Tonev.

Švicarji premagali evropske prvake

V skupini B je bilo največ pozornosti namenjene tekmi med Švico in evropsko prvakinjo Portugalsko, ki je nastopila brez poškodovanega kapetana Cristiana Ronalda. Čeprav so imeli tudi gostje veliko priložnosti, so se treh točk veselili Švicarji, ki so z zadetkoma Breela Embola in Admirja Mehmedija sredi prvega polčasa prišli do zmage.

Na drugih dveh tekmah v tej skupini je Latvija v gosteh pričakovano ugnala Andoro (0:1), medtem ko so se opekli Madžari, slednji so le remizirali na Ferskih otokih (0:0).

BiH pet, Grčija štiri, Belgija tri

V skupini H so favorizirane reprezentance dosegle visoke zmage. Najbolj prepričljiva je bila Bosna in Hercegovina, doma je s petardo odpravila Estonijo (5:0).

Grčija je s kar tremi zadetki v zadnjih trenutkih prvega polčasa potopila Gibraltar (1:4), Belgija pa je na Cipru po dveh golih Romeluja Lukakuja po dobri uri igre povedla z 0:2 in tekmo kljub zgrešeni enajstmetrovki Michyja Batshuayija prepričljivo dobila (0:3).