212 ogledov

Še dva člana Top6 ostala brez zmag

Douglas Luiz Profimedia
Neuspešen novoletni dan za Tottenham in Chelsea.

Nogometaši Tottenhama so v 18. krogu angleške lige izgubili proti Aston Villi z 0:2. Na zadnji tekmi kroga je Chelsea v gosteh proti Nottingham Forestu igral 1:1.

Tottenham bi z novo zmago spet skočil na četrto mesto na lestvici, vendar so imeli gostje drugačne načrte. V drugem polčasu sta v 50. in 73. minuti zadela Emiliano Buendia in Douglas Luiz ter poskrbela za šesto zmago Ville in peti poraz Tottenhama v sezoni. Za Villo je to tretja zmaga na štirih tekmah, odkar jo je prevzel Unai Emery.

Osmouvrščeni Chelsea bo predvidoma v ponedeljek uradno potrdil prvo zimsko okrepitev. To bo francoski srednji branilec Benoit Badiashile, zanj bodo Londončani Monacu odšteli 38 milijonov evrov, nogometaš pa bo podpisal pogodbo do junija 2029.

Njegovi bodoči soigralci pa so tokrat v Nottinghamu osvojili le točko. Povedli so v 16. minuti, ko je zadel Raheem Sterling, v 63. minuti pa je končni izid postavil Serge Aurier za pomembno točko 18. ekipe z lestvice.

Serge Aurier | Avtor: Profimedia Profimedia

Že v petek je West Ham doma izgubil proti Brentfordu z 0:2, Liverpool pa je z 2:1 odpravil Leicester. V soboto je Wolverhampton doma klonil proti Manchester Unitedu z 0:1, Bournemouth pa proti Crystal Palaceu z 0:2.

Fulham je z 2:1 odpravil Southampton, Manchester City in Everton sta igrala 1:1, Newcastle in Leeds pa 0:0. Vodilni Arsenal je v gosteh s 4:2 odpravil Brighton in ima po novem sedem točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Cityjem.

Manchester City Premier liga Šport Arsenal po spodrsljaju Cityja še povečal prednost
 1. Arsenal             16  14  1  1   40:14  43
 2. Manchester City     16  11  3  2   44:16  36
 3. Newcastle           17   9  7  1   32:11  34
 4. Manchester United   16  10  2  4   24:20  32
 5. Tottenham           17   9  3  5   33:25  30
 6. Liverpool           16   8  4  4   33:19  28
 7. Fulham              17   7  4  6   29:27  25
 8. Chelsea             16   7  4  5   20:18  25