2136 ogledov

Šeško prvič v začetni enajsterici, Leipzig do zmage

Benjamin Šeško Profimedia
Bayern odpihnil Bochum za skok na vrh lestvice, Leipzig premagal Borussio Mönchengladbach.

Nogometaši Bayerna so v tekmi 5. kroga nemške bundeslige visoko s 7:0 premagali Bochum in se povzpeli na vrh lestvice. Bayer Leverkusen, ki je imel pred tem krogom enako število točk, bo igral v nedeljo s Heidenheimom. Leipzig slovenskih igralcev Benjamina Šeška in Kevina Kapla je gostoval v Mönchengladbachu in zmagal tesno z 1:0.

V petek je Stuttgart s 3:1 premagal novinca v ligi Darmstadt in začasno skočil na vrh lestvice z 12 točkami. Serhou Guirassy je dosegel dva gola in je tako po petih krogih že pri desetih zadetkih v ligi, kar je v Nemčiji v tako kratkem obdobju doslej uspelo le nekdanjemu zvezdniku Bayerna Robertu Lewandowskemu.

A danes je bilo že po nekaj minutah tekme v Münchnu jasno, da bo po soboti na vrhu Bayern. Bochumova prepišna obramba je bila hvaležna tarča Bayernovih nogometašev, ki so že v prvem delu dodobra napolnili mrežo tekmecev, zadeli so Eric Maxim Choupo-Moting, Harry Kane, Matthijs de Ligt in Leroy Sane. Kane je v drugem delu zadel še z bele točke, s tem pa tudi postavil nov klubski rekord: kot prvi je že v prvih petih tekmah Bayerna v karieri dosegel šest golov. Mathys Tel je povišal na 6:0, sedmi gol in svojega tretjega za prvi "hat-trick" v bundesligi pa je v 88. dodal Kane.

Harry Kane | Avtor: Profimedia Profimedia

Leipzig se je dolgo mučil z Gladbachom. Tekmo sta prvič začela oba Slovenca v klubu, nekdanji reprezentant Kampl in sedanji slovenski zvezdnik Šeško. Slednji je igral do 70. minute, ko je namesto njega v igro vstopil Timo Werner.

Ta menjava Marca Roseja se je izkazala za ključno na tekmi, saj je Werner že pet minut zatem dosegel edini gol na tekmi. Po natančni podaji Xavija Simonsa je neubranljivo zadel in tako postavil rekord kluba, saj Leipzig še nikoli doslej po petih krogih ni zbral 14 golov.

Borussia Dortmund je z zadetkom Marca Reusa premagala Wolfsburg z 1:0, Augsburg je za prvo zmago v sezoni premagal Mainz z 2:1, Union Berlin, ki letos nastopa tudi v ligi prvakov, pa je doživel že tretji poraz in zdrsnil na deveto mesto. Tokrat je bil z 2:0 boljši Hoffenheim, ki je tako ohranil stik z ekipami pod vrhom lige, saj ima enako število točk kot Leipzig in Stuttgart. Eno manj ima zdaj Dortmund.

1. Bayern München           5  4  1  0 18:4 13
 2. Stuttgart                5  4  0  1 17:7 12
 3. Leipzig                  5  4  0  1 14:4 12
 4. Hoffenheim               5  4  0  1 12:6 12
 5. Borussia Dortmund        5  3  2  0  9:5 11
 6. Bayer Leverkusen         4  3  1  0 13:5 10
 7. Wolfsburg                5  3  0  2  7:6  9
 8. Eintracht Frankfurt      4  1  3  0  4:3  6