238 ogledov

Slovenski reprezentant poskrbel za tri točke

Jasmin Kurtić Epa
Atalanta melje naprej, Kurtić prinesel zmago Parmi.

Nogometaši Atalante tudi brez pomoči Josipa Iličića nadaljujejo dobre predstave. V 3. krogu italijanskega prvenstva so premagali Cagliari s 5:2 in so tako še stoodstotni. Parma Jasmina Kurtića je z 1:0 ugnala Hellas Verono, Slovenec je dosegel edini gol na dvoboju

Atalanta je že prvi polčas proti Cagliariju dobila s 4:1, potem ko so zadeli Luis Muriel, Alejandro Gomez, Mario Pašalić in Duvan Zapata, v drugem polčasu pa je zadel še novinec Sam Lammers, ki je pokazal nekaj iz repertoarja tehničnega znanja. Diego Godin in Joao Pedro sta bila strelca za zdaj že nekdanje moštvo Valterja Birse.

Trener Gian Piero Gasperini tako nima posebnih težav, kar zadeva doseganje zadetkov, tako da tudi z vrnitvijo Iličića ne bodo prehitevali. "Je z ekipo na treningu in vsi upamo, da se bo vrnil tudi v nogometnem smislu. Ampak ni nuje po hitenju. Upamo pa, da ga bomo dobili nazaj po reprezentančnem premoru," je po tekmi pojasnil Gasperini.

Parma je gostila Hellas Verono in zmagoviti gol zabila že v prvi minuti prek Kurtića. Za Verono je bil to prvi poraz.

Jasmin Kurtić | Avtor: Epa Epa

Benevento, pri katerem ni bilo v kadru Dejana Vokića, je z 1:0 ugnal Bologno, Lazio in Inter pa sta se razšla z 1:1. Samir Handanović je branil celo tekmo za Inter, gola pa sta dosegla Lautaro Martinez za goste in Sergej Milinković-Savić za domače. Oboji so tekmo končali z igralcem manj.

V dvoboju Milana in Spezie je domačin prišel še do tretje zmage in je še prav tako stoodstoten. Za zmago s 3:0 je dva zadetka prispeval Rafael Leao, enega pa Theo Hernandez. Oba sta zadela v drugem polčasu.

Ob 20.45 pa bi moral biti na sporedu derbi pretendentov za naslov prvaka Juventusa in Napolija. Do tega pa ni prišlo, saj se gostujoča ekipa ni pojavila na igrišču. Napoli v Torino ni prišel zaradi odsvetovanja potovanja, ki so mu ga izrekle neapeljske zdravstvene oblasti zaradi nevarnosti okužbe z novim koronavirusom.

Prosil je tudi za preložitev tekme, a je vodstvo lige to zavrnilo. Tako bodo verjetno tekmo registrirali z izidom 3:0 v korist Torinčanov, a kot poročajo italijanski mediji, bo Napoli to verjetno izpodbijal pri ustreznih organih.

Zaradi koronavirusa so sicer že pred dnevi preložili tekmo med Genoo in Torinom.

1. Atalanta         3  3  0  0 13:5  9
 2. Milan            3  3  0  0  7:0  9
 3. Sassuolo         3  2  1  0  9:3  7
 4. Inter            3  2  1  0 10:6  7
 5. Napoli           2  2  0  0  8:0  6
 6. Verona           3  2  0  1  4:1  6
 7. Benevento        3  2  0  1  6:7  6
 8. Juventus         2  1  1  0  5:2  4