19 ogledov

Stroga kazen za branilca Olimpije

Olimpija Ljubljana Rudar Velenje Prva liga prvenstvo Stožice Delamea Mlinar SPS/nkolimpija.si
Evropska nogometna zveza (Uefa) je branilcu Olimpije Antoniu Mlinarju Delameu izrekla štiri tekme kazni.

Evropska nogometna zveza (Uefa) je ostro kaznovala branilca ljubljanske Olimpije Antonia Mlinarja Delameo, ki je na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo prejel rdeči karton.

Nogometaš Olimpije je moral nekaj minut pred koncem prvega polčasa zapustiti igrišče, potem ko je v kazenskem prostoru padel Paur. Delilec pravice je pokazal rdeči karton, zato Mlinar Delemea ni zaigral na povratni tekmi v Žilini, kjer so Zmaji zapravil prednost dveh zadetkov. Uefa je 22-letnika kaznovala s štirimi tekmami prepovedi, kar pomeni, da bo odsedel še tri evropske tekme.

Olimpija je v prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo premagala Žilino (3:1), nato pa na gostovanju izgubila z 0:2 in nepričakovano izpadla iz evropskih tekmovanj.