174 ogledov

Topničarji do najslajše zmage in +8 na lestvici

Martin Odegaard Profimedia
Nogometaši Arsenala so slavili v gosteh na severnolondonskem derbiju.

Arsenal ima znova osem točk naskoka na lestvici Premier League. Tokrat je v gosteh prišel do zmage, ki pomeni največ navijačem londonskega kluba, v obračunu s Tottenhamom je slavil z 2:0 (2:0).

Izbranci Mikela Arteta so odlično krenili v dvoboj in dominirali v prvem polčasu, hitro pa so tudi prišli do zadetka. V 14. minuti je po desni strani pobegnil Bukayo Saka, stekel v kazenski prostor in povsem ob gol-avt črti najverjetneje podal v sredino. Žoge se je dotaknil Ryan Sessegnon, dotik in rahla sprememba smeri pri letu okroglega usnja pa sta zadostovali, da je slabo reagiral tudi vratar Hugo Lloris. Od njegovega telesa se je žoga odbila v mrežo.

Bukayo Saka | Avtor: Profimedia Profimedia

Arsenal je imel že pred tem lepo priložnost, a je Eddie Nketiah z ugodnega položaja streljal v Llorisa. Ta je bil blizu tega, da bi klonil še enkrat, ko je Thomas Partey sprožil z volejem iz dvajset metrov, fantastičen zadetek pa je preprečila vratnica, ki se je verjetno majala še kar nekaj časa.

Boljšo igro so topničarji okronali še v 36. minuti, ko se je za strel s precejšnje razdalje odločil Martin Ødegaard, Lloris se je vrgel v svojo levo, a bil prekratek.

Arsenal je imel še nekaj priložnosti, dve nevarni pa so si pripravili tudi gostitelji. Prvo je že v prvi polovici polčasa zapravil  Heung-min Son, drugo pa povsem zaključku prvih 45 minut Harry Kane, ki je streljal z glavo. V obeh primerih se je izkazal vratar Aaron Ramsdale.

Ta je imel veliko dela na začetku drugega polčasa, a je po vrsti zaustavljal nevarne strele tekmecev, nekaj pa so jih ti, predvsem Dejan Kuluševski, poslali mimo vrat. Izpostaviti je potrebno obrambo, ko je z nogo zaustavil strel Sessegnona. Ta je meril v dolgi kot, Ramsdale pa je v zadnjem hipu iztegnil nogo, odbitek pa je poletel v kot.

Aaron Ramsdale | Avtor: Profimedia Profimedia

Tottenham je bil v tem obdobju boljši, kasneje pa so gostje dobro umirili igro ter povsem zasluženo prišli do zmage, ki jih je utrdila na prvem mestu lestvice.

Arsenal je še na 12. zaporedni tekmi ostal nepremagan, v tej seriji je desetkrat zmagal.

Pred tekmo je prišlo do neredov na tribunah, ko so domači poskušali napasti gostujoče navijače, pri tem pa so se spopadli z redarji.

Topničarji imajo zdaj osem točk prednosti pred Manchester Cityjem, devet pa pred Unitedom in Newcastlom.

Marcus Rashford Premier League Šport V štirih minutah preobrat na derbiju v Manchestru

Slednji je doma z 1:0 ugnal šestouvrščeni Fulham in se vrnili pred Manchester United, od katerega so boljši le zaradi razlike med danimi in prejetimi goli, imajo pa tudi tekmo več.

Newcastlu je zmago v 89. minuti zagotovil povratnik po poškodbi in rezervist, švedski napadalec Alexander Isak, 20 minut pred tem pa je imel veliko priložnost za vodstvo Fulham. Aleksandar Mitrović je imel na voljo enajstmetrovko, a mu je pri izvedbi strela z bele pike spodrsnilo, žogo je sicer spravil v mrežo, a je sodnik gol zaradi dvojnega dotika razveljavil.

Londonski obračun med Chelseajem in Crystal Palaceom se je začel z minuto molka v spomin na umrlega nekdanjega igralca in trenerja Chelseaja Gianluco Viallija, na igrišču so se pojavili tudi nekateri nekdanji soigralci. Italijanu so se s transparenti poklonili tudi navijači. Ti so bili po tekmi bolj kot z igro zadovoljni z rezultatom, zmago je domači ekipi po kotu s strelom z glavo v 64. minuti zagotovil Kai Havertz.

1. Arsenal             18  15  2   1   42:14  47
 2. Manchester City     18  12  3   3   46:18  39
 3. Newcastle           19  10  8   1   33:11  38
 4. Manchester United   18  12  2   4   29:21  38
 5. Tottenham           19  10  3   6   37:27  33
 6. Fulham              20   9  4   7   32:29  31
 7. Brighton            18   9  3   6   35:25  30
 8. Brentford           19   7  8   4   32:28  29