69 ogledov

Tudi Realovci niso ugnali Oblaka

Antoine Griezmann EPA
V velikem mestnem derbiju je Atletico na stadionu Santiago Bernabeu premagal Real z 1:0.

Na tekmi, ki naj bi poraženca že izločila iz boja za lovoriko, je prve pol ure minilo brez pravih priložnosti, šele v 32. minuti je Cristiano Ronaldo iz prostega strela sprožil prvič na tekmi v okvir enega izmed obeh golov. Jan Oblak je žogo odbil, v madaljevanju akcije pa je Karim Benzema streljal mimo vrat.

V zadnjih minutah prvega polčasa je nevarno pritiskal Atletico, ki je svojo premoč okronal na začetku drugega dela. Filipe Luis je odigral dvojno podajo z Antoinom Griezmannom, Francoz pa je poskrbel za 1:0. Rdeče-beli so bili tudi po vodstvu nevarnejši, Real pa je dvakrat zapretil le s streloma z glavo, ki ju je sprožil Ronaldo. V 87. minuti je poleg Oblakovega gola streljal še Danilo.

Za Atletico, ki že na 25 tekmah sezone ni prejel zadetka, je bila to tretja zaporedna zmaga na Bernabeuu, Real pa že na šestih zaporednih tekmah ni premagal Atletica.

Barcelona, ki se bo šele jutri zvečer pomerila s Sevillo, ima s tekmo manj zdaj pet točk prednosti pred Atleticom, Real pa za Katalonci zaostaja že za devet točk.