129 ogledov

United preprečil Cityjevo slavje

Manchester United Profimedia
United je še nekoliko prestavil slavje Manchester Cityja.

Nogometaši Manchester Cityja tri tekme pred koncem še niso angleški prvaki. To jim je z današnjo zmago proti Aston Villi s 3:1 preprečil mestni tekmec Manchester United. Meščani bi si lahko sicer v soboto zagotovili naslov proti Chelseaju, a bodo morali zaradi poraza na slavje počakati najmanj do torka.

Meščani čakajo na sedmo prvenstveno zvezdico v zgodovini kluba, s čimer bi se na petem mestu večne lestvice izenačili z Aston Villo. Več naslovov od sinjemodrih, ki jih s klopi vodi Pep Guardiola, imajo Manchester United (20), Liverpool (19), Arsenal (13) in Everton (9).

Pep Guardiola | Avtor: Epa Epa

Naslednjo priložnost za slavje bodo imeli v torek, ko bodo rdeči vragi predčasno odigrali tekmo 36. kroga proti Leicestru.

Na lestvici ima vodilni City 80 točk po 35 odigranih tekmah, 70 pa jih ima na drugem mestu United, ki je odigral tekmo manj. Tretji je po sobotni zmagi proti meščanom Chelsea (64), četrti Leicester (63).

Peto mesto zaseda West Ham (58), ki je doma izgubil proti Evertonu z 0:1 in bržčas zapravil možnosti za uvrstitev v ligo prvakov naslednjo sezono. Šesti je po sobotni zmagi Liverpool (57), ki pa ima tekmo manj od tekmecev v boju za tretje in četrto mesto.

United v Birminghamu v prvem delu nikakor ni našel pravega ritma. Domači so v 24. minuti povedli prek Bertranda Traoreja in pretili za povišanje vodstva. V drugem pa so varovanci Oleja Gunnarja Solskjaerja prišli do preobrata. Z bele točke je bil v 53. minuti po nespametnem posredovanju Douglasa Luiza natančen Bruno Fernandes. Tri minute kasneje pa je goste v vodstvo popeljal Mason Greenwood, piko na i učinkoviti predstavi v drugem polčasu pa je postavil Edinson Cavani v 87. minuti.

Manchester United | Avtor: Profimedia Profimedia

City je imel v soboto priložnost, da bi se z zmago veselil naslova, a je Chelsea v drugem polčasu izničil zaostanek in slavil z 2:1. V nekakšni generalki pred finalom lige prvakov, ki bo 29. maja, sta oba stratega precej premešala enajsterici in bržčas skrila kakšno malenkost pred pomembnim evropskim obračunom.

V soboto je vse možnosti za preboj v ligo prvakov v sezoni 2021/22 izgubil Tottenham, ki ga je ugnal Leeds s 3:1. Liverpool je na domačem stadionu premagal Southampton z 2:0.

Danes je Wolverhampton ugnal Brighton (2:1), v večernem sporedu pa je Arsenal s 3:1 premagal moštvo West Bromwicha in se povzpel na deveto mesto lestvice. V ponedeljek se bosta pomerila še Fulham in Burnley.