14 ogledov

Domžale v Split z zaostankom 1:2

superpokal 2011 domžale maribor Gregor Katič
Domžalčani so imeli vrsto priložnosti, a so edini zadetek v prvi tekmi drugega predkola Evropske lige dosegli z bele točke. A to ni bilo dovolj za zmago, saj se je Split izkazal ze mnogo bolj neugodnega tekmeca, kot si je kdorkoli mislil. 1:2. Povratna tekma bo v Splitu.

RNK Split je pred nekaj leti igral v četrti hrvaški ligi, lani prvič v prvi in bil kar tretji. V 99-letni zgodovini kluba, ki ostaja v senci mestnega rivala Hajduka, je bila tekma drugega predkola Evropske lige sploh prva evropska. Niso se ustrašili favoriziranih Domžal in zaigrali napadalno. Za zmago 2:1 sta tako zadela Duje Čop in Ante Vitaić (zadel je s pravo bombo s prostega strela s 30 metrov). Daleč od tega, da slovenski pokalni prvaki ne bi imeli priložnosti, a vratar Andrija Vuković je bil vselej na pravem mestu. Edini zadetek domačih ob Kamniški bistrici je dal povratnik po poškodbi Damir Pekić in sicer z bele točke. Domžalčane tako čaka težko gostovanje v Dalmaciji.

Srečanje so bolje začeli gostje, ki so domžalskim vratom zapretili že v prvi minuti. Na desni strani kazenskega prostora je do strela prišel Ante Erceg, a je Vidmar strel s približno 13 metrov odbil do Ivana Knezovića. V peti minuti so Domžalčani prvič streljali proti vratom Splita, a je Marko Drevenšek meril previsoko. V 22. minuti so si Domžalčani pripravili lepo priložnost. Mario Lucas Horvat je podal do povsem osamljenega Tadeja Apatiča, ki je močno meril proti vratom. Vratar Vuković je bil že premagan, a sta žogo pred vrati uspešno odbila Igor Budiša in Ivica Križanac. Domžalčani so si pripravili še dve priložnosti, ki pa sta bili brez epiloga. Zato pa so na drugi strani Splitčani v 41. minuti povedli prek Čopa. Domžalska obramba je nekoliko zaspala, Čop pa je po dobri podaji sam stekel proti vratom. Prvi strel je domžalski čuvaj mreže še ubranil, a se je žoga spet odbila do Čopa, ki jo je z lobom poslal v prazno mrežo.

V drugem polčasu se je sreča nasmehnila domačim, ki so takoj prišli do enajstmetrovke. Drevenšek je podal do Luke Elsnerja, ki je bil povsem sam. Poslal je predložek v kazenski prostor, kjer je Ivica Križanac za dres povlekel Slobodana Vuka in španski sodnik je nemudoma pokazal na belo točko. V 47. minuti je bil z bele točke uspešen Pekič. V 76. minuti so gostje prišli do novega vodstva. Knezović je dobrih 30 metrov od vrat storil prekršek nad Ercegom. Prosti strel je izvajal Vitaić, ki je z močnim udarcem zadel spodnji levi kot vratarja Nejca Vidmarja. Dobrih deset minut pozneje je Juninho izvajal prosti strel na polovici Splita. Poslal je predložek na vrh kazenskega prostora, kjer je s pestmi odbil vratar Vuković. Žoga je prišla do Dejana Gerića, ki pa mu je iz težkega položaja z desnega roba kazenskega prostora ni uspelo poslati v prazno mrežo.