329 ogledov

Velik uspeh Elsnerjevega Le Havra

Luka Elsner Profimedia
Elsnerjev Le Havre odpravil drugo ekipo lige.

Francoski nogometni prvoligaš Le Havre, ki ga vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, je v 16. krogu na domačem igrišču premagal drugouvrščeno ekipo lige. Zasedbo iz Nice je premagal s 3:1.

Le Havre je prišel do četrte zmage v prvenstvu in je še naprej v sredini lestvice. Tokrat je temelje zmagi postavil v prvem polčasu, ko je dvakrat zadel Emmanuel Sabbi, v 51. minuti je tretji gol za domačo ekipo dosegel Mohamed Bayo, ki je unovčil enajstmetrovko.

V 81. minuti sta bila izključena Samuel Grandsir v domači in Jean-Clair Todibo v gostujoči ekipi, ki je v 91. minuti dosegla častni gol prek Toma Loucheta.

Že v petek je tretjeuvrščeni Monaco doma izgubil proti Lyonu, potem ko je v 85. minuti le nekaj trenutkov po vstopu v igro zadel brazilski vezist Jefferson.

V nedeljo bodo še tekme Nantes - Brest, Lorient - Strasbourg, Metz - Montpellier, Toulouse - Rennes, Marseille - Clermont in Lille - PSG.

Slednji s 36 točkami vodi na lestvici, štiri točke zaostaja ekipa iz Nice, šest pa Monaco. Le Havre je pri 19 točkah.

1. PSG                     15  11  3  1  38:12  36
 3. Nice                    16   9  5  2  17:9   32
 2. Monaco                  16   9  3  4  31:21  30
 4. Lille                   15   7  6  2  19:11  27
 5. Brest                   15   7  4  4  19:15  25
 6. Marseille               15   6  5  4  22:16  23
 7. Lens                    15   6  5  4  19:15  23
 8. Reims                   15   7  2  6  21:21  23