737 ogledov

Po poznem preobratu zmaga za slovenskega trenerja

Luka Elsner Profimedia
Elsnerjev Le Havre po preobratu do točk v Toulousu.

Slovenski nogometni strokovnjak Luka Elsner je z Le Havrom prišel do tretje zmage v elitni francoski ligi. V 11. krogu je na gostovanju proti Toulousu zmagal po preobratu v zaključku tekme. Še v 82. minuti je njegova ekipa zaostajala z 0:1, nato pa ji je z dvema goloma zmago zagotovil Mohamed Bayo, drugega je dosegel v peti minuti sodniškega dodatka.

Z zmago so Elsnerjevi varovanci napredovali kar za sedem mest, s 14. so se prebili na sedmo mesto. Imajo 14 točk.

Domač poraz je v dvoboju ekip, ki sta blizu vrha prvenstvene razpredelnice, zabeležil tudi Nantes, z 1:0 ga je ugnal Reims. Strasbourg in Clermont sta se v obračunu začelja razšla brez golov, brez zmagovalca pa se je končala tudi tekma med Lyonom in Metzom, izid je bil 1:1. Sloviti Lyon tako ostaja na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Zvečer se bo Nica poskušala spet prebiti pred PSG in se vrniti na čelo razpredelnice, gostila bo Rennes, še prej se bosta pomerila Monaco in Rennes.

1. PSG                     11  7  3  1  26:9   24
 2. Nice                    10  6  4  0  11:4   22
 3. Monaco                  10  6  2  2  23:14  20
 4. Reims                   11  6  2  3  17:12  20
 5. Lille                   11  5  4  2  14:10  19
 6. Brest                   10  4  3  3  11:11  15
 7. Le Havre                11  3  5  3  12:13  14
 8. Nantes                  11  4  2  5  16:20  14