265 ogledov

Verbič utišal Pirej, Handanović kot kapetan nepremagan

Verbič Dinamo Kijev Epa
Odigrane so bile prve tekme šestnajstine finala drugega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Kijevski Dinamo z Benjaminom Verbičem je igral neodločeno (2:2) pri pirejskem Olympiakosu. Ukrajinci, so se znašli v zaostanku že v deseti minuti, ko je zadel egiptovski napadalec Ahmed Hassan.

V 19. minuti so Grki prek Konstantinosa Fortunisa zadeli še okvir vrat. Ukrajinci so izenačili z edinim strelom v prvem polčasu, v 28. minuti je z desetih metrov zadel Vitalij Bujalski.

V 40. minuti pa je Olympiakos znova povedel, ko je Gil Dias zadel s približno 25 metrov. Ko je kazalo, da bodo domači vendarle slavili, pa je v 90. minuti na sceno stopil Verbič, v 74. minuti je dobil rumeni karton, in s 14 metrov zadel za ugodnih 2:2.

Samir Handanović Sprememba Šport Inter imenoval novega kapetana

Rapid Inter | Avtor: Epa Epa

Milanski Inter Samirja Handanovića je v gosteh ugnal dunajski Rapid (0:1). Inter, ki ga je kot novi kapetan vodil prav Handanović, je nastopil oslabljen, kljub temu pa so Italijani povedli, ko je v 39. minuti Lautaro Martínez unovčil najstrožjo kazen, ki jo je zakrivil Manuel Thurnwald. Že v dodatku prvega polčasa pa so se razburili domači nogometaši, saj so po njihovo sodniki sporno razveljavili zadetek Andreija Ivana zaradi prepovedanega položaja.

V 66. minuti je moral prvič na tekmi resno posredovati Handanović, ko je refleksno odbil žogo po strelu Christopha Knasmullnerja iz bližine. Svoje delo je dobro opravil in tako Milančanom pomagal do lepega izhodišča pred povratno tekmo. Na tej je bil v Interjevem kadru tudi Maj Rorič, ki pa ni dobil priložnosti za igro.

"Predvsem sem zadovoljen z izidom, to je vse, kar šteje. To, da smo ohranili mrežo nedotaknjeno, je dobro za vse nas," je za Interjevo televizijo po tekmi povedal Handanović in se dotaknil tudi tega, da je postal kapetan Interja: "Vsak igralec je ponosen, da je kapetan pomembnega kluba, ampak govoriti moramo o Interju, ne o posameznikih."

wanda nara Klubu prekipelo Šport Prelestna žena zvezdniku storila medvedjo uslugo

Petar Stojanović Viktoria Dinamo | Avtor: Epa Epa

Petar Stojanović je z zagrebškim Dinamom gostoval v Plzňu pri Viktorii in izgubil (2:1). Tekma se je začela dokaj mirno, v 40. minuti pa je Hrvate v vodstvo popeljal Dani Olmo. V 54. minuti je domače navijače iz bližine razveselil Luděk Pernica z golom za 1:1. Isti igralec je po kotu iz bližine zadel tudi v 83. minuti za 2:1. Stojanović je dobil tudi rumeni karton in na povratni tekmi ne bo mogel igrati.

Rim policija Video Šport Sredi Rima srdit spopad huliganov, uporabljeni noži

Že v torek je Fenerbahçe brez pomoči Mihe Zajca, slednjega Turki po januarskem prihodu iz Empolija niso prijavili za izločilne boje Lige Evropa, premagal Zenit iz. St. Peterburga (1:0).

V Borisovu je domači BATE presenetljivo premagal Arsenal (1:0). Edini zadetek so Belorusi zabili ob koncu prvega polčasa prek Stanislava Drahuna, Londončani pa so srečanje zaključili z desterico po izključitvi Alexandra Lacazetta. Benfica je slavila na zahtevnem gostovanju pri Galatasarayu (1:2), Lazio je doma klonil proti Sevilli (0:1), mestni tekmec slednje Real Betis pa je po zaostanku z dvema zadetkoma prišel do remija v Rennesu (3:3). Krasnodar in Bayer Leverkusen sta se razšla brez neodločeno (0:0), prav tako praška Slavia in Genk (0:0).

Napoli je brez težav upravičil vlogo favorita v Zürichu (1:3). Uspešna sta bila še dva španska predstavnika - Villarreal je v gosteh ugnal lizbonski Sporting (0:1), Valencia pa je slavila pri Celticu (0:2). Šahtar Doneck je gostil frankfurtski Eintracht in že v zgodnji fazi tekme ostal zgolj z deseterico, kljub temu pa ostal neporažen (2:2). Malmö je doma pričakovano klonil proti Chelseaju (1:2), Club Brugge pa je po preobratu na svoji zelenici prišel do zmage proti Salzburgu (2:1).