16 ogledov

Vučkić s srakami šokiral Chelsea

Patrick Van Aanholt Sol Campbell gol zadetek veselje slavje proslavljanje prosla
1/17
Haris Vučkić je za Newcastle odigral celo tekmo in na Stamford Bridgu izločil Chelsea (4:3). Liverpool je doživel eno najhujših blamaž zadnjih let in na Anfieldu po 11-metovkah izgubil proti tretjeligašu.
Arsena Wengerja ne bo na tekmi, saj bo oddelal kazen prepovedi vodenja ene tekme. Dobil jo je po sobotnem izpadu na tekmi s Sunderlandom, ko je ponorel na Darrena Benta, ko je ta zadel v 95. minuti za remi 1:1. Obtem mora plačati še okoli 10.000 evrov.

Infarktna tekma na Stamford Bridgu, kjer je za Newcastle United od prve minute proti Chelseaju zaigral tudi nekdanji Domžalčan Haris Vučkić, se je končala s končnim slavjem srak. Shola Ameobi je zabil odločilni gol v 90. minuti in poslal modre iz nadaljnjega tekmovanja. NE POZABITE NA GALERIJO

Za močno premešani Chelsea se je vse začelo dobro, saj so prek mladinca Patricka van Aanholta povedli, a nato so srake začele krakati. Nile Ranger je zadel iz bližine, Ryan Taylor pa je iz prostega strela "preluknjal" Rossa Turnbulla za 2:1 ob polčasu. Shola Ameobi je z natančnim udarcem z roba kazenskega prostora napovedal presenečenje, ki pa ga je na hladno za nekaj časa postavil Nicolas Anelka. Modri so zaključek tekme odigrali le z desetimi, saj je trener Carlo Ancelotti ob poškodbi Josija Benajuna porabil že vse menjave, njegove fante in Stamford Bridge pa je z zmagovitim golom v 90. minuti šokiral Ameobi.

Gerard Houlier je zmagovito začel svojo epizodo pri Astonu Villi, Birminghamčani pa so se doma vrnili po zaostanku proti Blackburnu (3:1). Zaostajal je tudi Manchester United pri Scunthorpe Unitedu, a so se varovanci Mika Phelana (Sir Alex Ferguson je v Valencii gledal tekmo Valencia-Atlético Madrid) vrnili in zanesljivo zmagali (5:2), po dolgem času pa je dva gola zabil pozabljeni Michael Owen. Nov hladen tuš je doživel Manchester City, ki jih je izločil letos navdušujoči West Brom (2:1).

Liverpool po 11-metrovkah izpadel proti tretjeligašu
V pravi drami se je na domačem Anfieldu znašel Liverpool. Srbski vezist Milan Jovanović je Redse sicer popeljal v vodstvo, a so tretjeligaši Northampton Town izsilili podaljške. Tam so palčki celo povedli, toda David N'Gog je le nekaj minut pred koncem zadel za enajstmetrovke, v katerih pa je bil Northampton na koncu boljši s 4:2.

V torek se je najbolj zanimivo srečanje igralo na White Hart Lane, kjer so londonskemu Tottenhamu prišli mestni rivali z Emirates Stadiuma - Arsenal. Slednji so igrali brez kapetana Cesca Fàbregasa. A odsotnost Fabregasa se topničarjem ni prav veliko poznala. Varovanci Arsena Wengerja so res da napredovali šele po podaljški, a je bila njihova zmaga izdatna (4:1). Z dvemi zadetki v sodniškem podaljški iz enjastmetrovke se je izkazal Samir Nasri, enega pa je dodal Andrej Aršavin. Fabregas bo zaradi poškodbe stegenske mišice počival tri tedne, so ta torek potrdili pri Arsenalu. Španski reprezentant je bil na zadnjih tekmah v dobri formi. Poškodoval se je nekaj minut zatem, ko je v soboto zadel proti Sunderlandu v Premier League. Varovanci Arsena Wengerja so na začetku sezone pokazali tako dobro formo (14 golov, tri zmage in dva remija), da bi lahko odstotnost Fàbregasa prebrodili brez večjih spodrsljajev.

V preostalih dveh torkovih premierligaškihg obračunih je Stoke City z 2:0 izloičil Fulham, West Ham pa z 2:1 Sunderland.