30 ogledov

Zakon bivšega na Anfieldu

Christian Benteke Liverpool Crystal Palace EPA
V najmočnejšem angleškem nogometnem prvenstvu so v nedeljo odigrali dve tekmi.

Na Anfieldu je gostoval Crystal Palace in si s presenetljivo zmago (1:2) najbrž že zagotovil obstanek med elito. Liverpool je ostal tretji, a ga lahko prehitita Manchester United in Manchester City, ki imata odigrani dve tekmi manj od "redsov".

Domači so scier povedli z golom Philippa Coutinha s prostega strela, toda še pred polčasom je iz bližine izenačil nekdanji član Liverpoola Christian Benteke. Isti igralec je odločil srečanje četrt ure pred koncem, ko je obramba pozabila nanj ob kotu.

Gladka zmaga "rdečih vragov"

Manchester United je tudi brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića slavil na gostovanju pri Burnleyu (0:2) in ohranil lepe možnosti za preboj v Ligo prvakov.

Oba zadetka sta padla v prvem polčasu. V 21. minuti je Anthony Martial lepo zaključil po podaji Anderja Herrere, v 39. pa je po strelu Martiala iz bližine žogo v mrežo preusmeril Wayne Rooney.