133 ogledov

Zanesljiva zmaga Slovenk

Ana Milović Profimedia
Nova zmaga slovenskih nogometašic.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2021 v Prištini premagala Kosovo s 3:0 (2:0). Naslednjo tekmo bodo izbranke selektorja Boruta Jarca igrale 10. aprila v Murski Soboti proti Estoniji.

Slovenija v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2021 nastopa v skupini 1, ob njej pa še Nizozemska, Rusija, Kosovo, Turčija in Estonija. Slovenija je v prvem delu izgubila z Rusijo (0:1), potem je visoko porazila Kosovo (5:0) in Turčijo (6:1) ter dvakrat izgubila proti Nizozemski (2:4, 1:4). Vse bolj kaže, da bo o drugem mestu odločal drugi dvoboj Slovenk z Rusinjami, ki bo na sporedu 14. aprila.

Tokrat se je v Prištini še drugič v kvalifikacijah merila s Kosovom in ga spet zanesljivo premagala. Slovenijo je v 14. minuti v vodstvo povedla Pamela Begić, vodstvo pa je podvojila Nina Predanič v 37. minuti. Končni izid je v tretji minuti sodniškega dodatka postavila Ana Milović.

Jarc je sicer tekmo začel s postavo Nika Šapek, Sara Agrež, Špela Rozmarič, Kaja Korošec, Kristina Erman, Dominika Čonč, Lara Prašnikar, Predanič, Špela Kolbl, Kaja Eržen in Begić. V drugem polčasu so priložnost dobile še Sara Makovec, Lara Klopčič in Milović.

Na evropsko prvenstvo se neposredno uvrstijo vse zmagovalke devetih skupin in po tri najboljše drugouvrščene zasedbe. Šesterica preostalih drugouvrščenih bo nastopila v dodatnih kvalifikacijah, ki bodo na sporedu oktobra.

1. Nizozemska         6  6  0  0  28:3   18
2. Rusija             4  3  0  1  10:2    9
3. Slovenija          6  3  0  3  17:10   9
4. Kosovo             5  2  0  3   4:14   6
5. Estonija           4  0  1  3   1:13   1
6. Turčija            5  0  1  4   1:19   1