32 ogledov

Nova odlična predstava Gogija

Bledsoe Goran Dragić Phoenix Suns Reševalni pas/Twitter
Goran Dragić je pomagal Phoenixu do zmage nad Los Angeles Lakers s 115:100. Dragić je v 36 minutah zbral 24 točk, devet skokov, pet podaj in ukradeno žogo ter bil skupaj z Isaiahom Thomasom prvi strelec ekipe.

Ob polčasu tekme v Phoenixu je bilo še neodločeno 51:51, v nadaljevanju pa je izstopala trojica domačih branilcev Dragić, Thomas in Eric Bledsoe, ki je dodal 17 točk in sedem podaj. "V prvem polčasu nismo bili dovolj agresivni. Obenem pa smo napravili preveč osebnih napak, imeli so namreč kar 23 prostih metov. V tretji četrtini pa smo igrali izvrstno," je po šesti zmagi v nizu doma in trinajsti na zadnjih 17 tekmah dejal Dragić. Omenjena trojica branilcev je dosegla 65 točk z metom iz igre 25:38, zato je njihovo igro pohvalil tudi trener Phoenixa Jeff Hornacek.

Nick Young je bil s 24 točkami prvi mož jezernikov, ki so v tretji četrtini zaostajali za 10, v zadnji pa že za 19 točk. Zoran Dragić ni dobil priložnosti za igro, zato pa jo je Beno Udrih, ki pa je z Memphisom doma izgubil proti Dallasu s 95:103. Udrih je igral 17 minut, v tem času pa dosegel štiri točke in podajo

Phoenix je sedaj na osmem mestu na zahodnem delu lige, ki še vodi v končnico. Dve mesti višje je druga ekipa iz Los Angelesa. Clippers so premagali Boston Celtics s 102:93. Blake Griffin je zbral 22 točk, DeAndre Jordan pa 19 in 12 skokov. Golden State Warriors, trenutno najboljša ekipa lige, je zmlela Denver Nuggets; izid je bil 122:79. Klay Thompson (22 točk) in Stephen Curry (20) sta s soigralci izenačila klubski rekord s šestnajsto domačo zmago v nizu.

Atlanta Hawks, najboljša ekipa vzhodnega dela lige, je ugnala Detroit Pistons s 93:82. Zadnjeuvrščena ekipa New York Knicks je z 99:92 premagala New Orleans Pelicans in končala niz šestnajstih porazov, kar je največ v zgodovini kluba. Košarkarji Houston Rockets so s 110:98 premagali Indiano Pacers, James Harden pa je potrdil naziv najboljšega strelca lige s 45 točkami.

Izidi:

Portland Trail Blazers : Sacramento Kings 98:94
Phoenix Suns
: Los Angeles Lakers 115:100
(Goran Dragić 36 minut, 24 točk, 9 skokov, 5 podaj, ukradena žoga za Suns; Zoran Dragić ni igral)
Charlotte Hornets : Minnesota Timberwolves 105:80