16 ogledov

Odlični Kanacević za tesno zmago zmajev

Dijon Union Olimpija EuroCup Twitter - Union Olimpija
Košarkarji Olimpije so prišli do svoje prve zmage v drugem delu EuroCupa, v gosteh so ugnali francosko ekipo Dijon (77:81). Ključen mož za zmago je bil krilni center Halil Kanacević s 27 točkami in 13 skoki. Na drugi tekmi skupine K je Bayern v gosteh razbil Brose Baskets (52:90).

Ljubljanska Olimpija in Dijon sta drugi del EuroCupa začela s porazoma, zato sta si oba kluba še kako želela zmage. Ljubljančani so se s Francozi precej časa mučili, na koncu pa jim prizadejali šele drugi domači poraz v evropskem tekmovanju. Blestel je Halil Kanacević, ki je bil s 27 točkami prvi strelec tekme, temu je dodal še 13 skokov in dve ukradeni žog, enkrat je uspešno podal.

Dober začetek ...

Olimpija je tekmo začela z zgrešenim metom Kanacevića, ki se je v naslednjem napadu odkupil s trojko, po dveh uspešnih domačih napadih pa je bilo 4:3. Ljubljančani so odgovorili z delnim izidom 6:0, Dijon se je vrnil s trojko, bil povsem blizu še pri 9:11, nato pa so gosti z učinkovito igro v napadu le še večali prednost. Po sedmih zaporednih točkah Blaža Mahkovica je bil 21:12. V prvih desetih minutah so vseh 26 točk dosegli trije igralci Olimpije, Kanacević 12, Mahkovic devet in Hristo Nikolov pet.

... slabše nadaljevanje

Povsem drugače so domači zaigrali v drugih desetih minutah. Počasi so se približevali, pet minut pred polčasom zaostajali 25:28, a so se gosti še enkrat nekoliko oddaljili, v zaključku pa jih je Dijon povsem ujel. Petnajst sekund pred odhodom na odmor je Gregor Horvat napravil tehnično napako, kar so Francozi izkoristili za 34:37, na točko zaostanka pa so se približali štiri sekunde pred koncem, ko je dva prosta meta zadel Erving Walker.

Dijon je drugi polčas odprl s trojko Stevena Grayja za 39:37. Olimpija je izenačila, Gray pa je še enkrat zadel met za tri točke. Zeleno-beli so nato prevzeli pobudo, Andre Harris je s trojko izenačil na 45. točki, do konca tretje četrtine pa je Olimpija znova pobegnila na nekoliko varnejšo prednost (50:56).

Živčna končnica in srečen konec

Kanacević je na začetku zadnje četrtine dosegel pet točk, po trojki Paola Marinellija je bilo 66:56 in kazalo je, da bi si lahko Olimpija nabrala dovolj prednosti. A se je Dijon držal v igri, zaostajal pet točk, 3:41 minute pred koncem je pomembno trojko zadel Dino Murić, toda Francozi se niso predali. Walker je vrnil z enako mero, Marko Marinović je zapravil žogo, Gray pa je to kaznoval še z eno trojko (69:71). Gosti so še enkrat pobegnili na 78:71, domači so se še zadnjič približali, tudi z nekaj zadetimi meti iz težkih položajev, a Olimpija je zdržala.