55 ogledov

Odstop Kranjca, zmaga ostala doma

Žan Kranjec Sölden veleslalom EPA
Smučarji so se merili na veleslalomu v Val d'Iseru. Žan Kranjec je v prvo nastopil dobro in pristal na 12. mestu, v finalu pa odstopil. Slavil je Francoz Mathieu Faivre pred Avstrijcem Marcelom Hirscherjem in rojakom Alexisom Pinturaultjem.

Na prvem veleslalomu sezone v Söldnu je Žan Kranjec zasedel četrto mesto in tako napovedal dobro tekmovalno leto.

Tudi v Val d'Iseru je Slovenec v prvi vožnji smučal dobro in po 20 tekmovalcih zasedal deseto mesto z zaostankom 1,54 sekunde. Kasneje je še malce zdrsnil po lestvici in se pred finalom uvrstil na 12. mesto.

Poleg Kranjca je bil od Slovencev na štartu med 60 tekmovalci še Miha Hrobat, ki se je uvrstil na 49. mesto (+5,34).

Po prvi vožnji je vodil Avstrijec Marcel Hirscher pred Francozoma Mathieujem Faivrejem (+0,01) in Thomasom Fanarajem (+0,44). Četrti je bil še en domačin - Victor Muffat-Jeandet (+0,77).

V drugi vožnji je Kranjec v zgornjem delu izgubil nekaj časa, v spodnjem delu proge pa naredil napako in zgrešil vratca ter tako ostal brez uvrstitve.

Faivre ugnal Hirscherja

V boju za najvišjo stopničko je eden od francoske falange le uspel ugnati Hirscherja. To je zmogel Faivre (2:25.01), Avstrijec je za njim zaostal skoraj pol sekunde (+0,49). Na tretje mesto se je z dobro drugo vožnjo prebil domačin Alexis Pinturault (+1,11).

Faivre je dosegel prvo moško francosko veleslalomsko zmago v Val d'Iseru po skoraj pol stoletja, nazadnje so se domačini veselili leta 1970.