19 ogledov

Olimpija dvakrat vodila, a izgubila

Jaka Ankerst telemach olimpija dunaj vienna Boštjan Tacol
Hokejisti Telemach Olimpije so v 13. kolu razširjene avstrijske lige Ebel doma izgubili proti Dornbirnu. Ljubljančani so dvakrat na tekmi vodili, pred koncem srečanja pa so si gostje po sumljivi akciji priigrali zmago z rezultatom 3:2.

Začetek je bil dober za domače. Po začetnem ogrevanju so zeleno-beli že v prvem pravem napadu zadeli, potem ko je vratar Patrick Desrochers prvi strel ubranil, Jan Muršak pa je odbitek pospravil v mrežo. Gostje so nato pritisnili in bili nevarni z igralcem več, strela Daniela Boisa in Michaela Henricha pa je ubranil domači vratar Jerry Kuhn. Sredi tretjine so imeli domači minuto dva igralca več, a brez pravega učinka, gostje pa so svojo številčno prednost znali izkoristiti v 16. minuti, ko je vratarja Kuhna spretno premagal Matthew Keith.

Začetek drugega dela je obetal silovit pritisk domačih, kajti v prvi minuti sta imela zreli priložnosti najprej Miha Verlič, nato pa še Aleš Mušič, vendar je njuna prodora ustavil Desrochers. Nadaljevanje ni bilo tako udarno, ritem je precej padel in niti prednost 5-4 sredi tekme in skoraj polminutna igra 5-3 domačim ni pomagala. A je za olajšanje v 34. minuti, spet ob igralcu več, poskrbel branilec Igor Cvetek, saj je z močnim strelom z modre črte poskrbel za vodstvo. Pol minute zatem pa je zadnja okrepitev zmajev, Kevin de Vergilio, zadel še prečko. Toda tudi druga tretjina se je končala neodločeno, kajti gostje so svojo prednost igralca več izkoristili že po pol minute in hitro izenačili.

Tudi začetek zadnjega dela je pripadel domačim, vendar so nevarni streli Muršaka, Žige in Erica Panceta ter Kena Ograjenška postali plen zanesljivega vratarja Dornbirna. Gostje so bili stisnjeni pred svoja vrata, zadetka domačih pa ni bilo. Dornbirn je počasi le prišel do sape in izpeljal nekaj nevarnih protinapadov. Vseeno pa je bila nevarnejša Olimpija, toda brez pravega zaključnega strela. Minuto pred koncem pa so zadeli gostje po zelo sporni akciji, saj so pred tem naredili dva prekrška nad domačimi hokejisti. Besni domači gledalci so na sodnike in na led zmetali kopico predmetov, vratar domačih Kuhn je zaradi besne reakcije dobil desetminutno kazen, vse skupaj pa ni pomagalo, gol so sodniki priznali in zmaga je odšla na zahod Avstrije.