668 ogledov

Slovenec, ki nastopa za Turčijo, izgubil borbo za bron

Mihael Žgank Epa
Slovenec, sicer turški reprezentant, zasedel 5. mesto.

Za las je brez olimpijske medalje ostal judoist slovenskih korenin Mihael Žgank, ki v Tokiu brani barve Turčije in je moral v odločilnem dvoboju kategorije do 90 kilogramov priznati premoč uzbekistanskemu borcu.

Za 27-letnega Žalčana je bil to drugi olimpijski nastop, saj je še v Rio de Janeiru branil barve Slovenije, leta 2017 s srebrom osvojil prvo medaljo za slovenski moški judo na svetovnih prvenstvih, nato pa iz finančnih razlogov leta 2018 sprejel turško državljanstvo.

Zlato kolajno je osvojil gruzijski judoist Laša Bekauri, potem ko je 21-letni borec v finalnem obračunu premagal Nemca Eduarda Trippla. Bronasti odličji sta osvojila Uzbekistanec Davlat Bobonov in Madžar Krisztian Toth.