24 ogledov

Partizan razbit, koš Mahkovica obšel svet

Murić Salin Union Olimpija Partizan ABA Union Olimpija/Aleš Fevžer
Košarkarji Olimpije so na domačem parketu razbili Partizan (87:58) in prišli do tretje zmage v letošnji izvedbi regionalne lige.

Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo dobre predstave na začetku nove sezone. V četrtem krogu lige ABA so zabeležili tretjo zmago. V Stožicah so premagali šestkratnega prvaka tega tekmovanja, beograjski Partizan, z 29 točkami razlike (87:58).

Ljubljančani tako še naprej presenečajo skeptike in navdušujejo ljubitelje košarke. Start v ligo ABA, ki se ga je trener Aleš Pipan tako bal, saj jim je postregel dvoboje s štirimi najboljšimi ekipami v prejšnji sezoni, so prestali s 75-odstotno učinkovitostjo - izgubili so s Crveno zvezdo v Beogradu in premagali Cibono v gosteh ter Cedevito in Partizan doma, hkrati pa so še tekmovanje v EuroCupu začeli z zmago na tujem pri Bešiktašu.

Neverjetna poteza Mahkovica

Dve točki s Partizanom so vknjižili več kot zasluženo, saj so bili ob kolektivni igri boljši praktično v vseh elementih igre. Beograjčane so načeli ob koncu prvega polčasu in na začetku drugega, dokončno pa so jih strli v zadnjih desetih minutah, ko so gledalci videli izjemno predstavo, začinjeno z neverjetno potezo Blaža Mahkovica, ki bo verjetno obkrožila televizijske postaje po vsem svetu.

Štiriindvajsetletni Kranjčan je v 36. minuti lovil žogo, ki je pod košem bežala z igrišča. S požrtvovalnim skokom v "out" jo je rešil in hkrati izza hrbta v visokem loku vrgel v zrak. Žoga je na začudenje vseh preletela konstrukcijo koša in padla naravnost skozi obroč. Gre za potezo, ki je izjemno redka in bo v naslednjih dneh zagotovo prava internetna senzacija.

Vsi zmaji med strelci

Mahkovic je bil hkrati najboljši strelec tekme. Dosegel je 19 točk, pohvalnih pa je še nekaj številk posameznikov pri Unionu Olimpiji, ki je dosegla 13 trojk, imela kar 24 podaj, tekmeca pa je nadigrala tudi v skoku. Marko Marinović je imel osem podaj, Luka Rupnik sedem, Mirza Begić je dal šest blokad, prav vseh enajst igralcev pa se je vpisalo med strelce.

Union Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v sredo, ko bo pred praznimi tribunami zaradi kazni ob incidentu Zorana Predina v lanski sezoni v evropskem pokalu gostila ruski Himki. V ligi ABA bo v petem krogu gostovala pri Mega Vizuri, naslednja doma tekma pa bo 1. novembra proti Metalcu iz Valjeva.