19 ogledov

Prvi kanadski finale Raonicu

milos raonic EPA
Washington je gostil teniški turnirja za moške in dekleta z nagradnim skladom 1,4 milijona evrov. Pri moških je zmagal Kanadčan Milos Raonic, pri ženskah pa Rusinja Svetlana Kuznecova.

Moški finale je bil prvi kanadski v zgodovini ATP. A gledalci niso imeli kaj dosti od njega, saj je 23-letni Milos Raonic leto starejšega tekmeca Vaseka Pospisila odpravil s 6:1, 6:4. Zanj je bil to šesti naslov na turnirjih ATP.

"Nisem si mogel želeti boljšega povratka v teniško karavano. Pred mano je najpomembnejši del sezone," je dejal Raonic, ki je nazadnje igral v Wimbledonu in se prebil do polfinala.

Kuznecova po štirih letih

Devetindvajsetletna Svetlana Kuznecova je s štirinajsto lovoriko na turnirjih WTA prekinila štiri leta trajajočo sušo. Dvakratna zmagovalka turnirjev za grand slam je nazadnje slavila avgusta 2014 v San Diegu, v finalu pa je pred tem igrala maja 2011 na Portugalskem.

"Malce sem že pozabila, kakšne je to občutek. Res je bila dolga doba. Ni bilo lahko; zdaj igram veliko bolje," je dejala zmagovalka, ki je z zmago zaslužila 32.000 evrov, polovico več kot 22-letna Japonka Kurumi Nara, ki bo na novi lestvici WTA dosegla najvišjo uvrstitev v karieri.

Na vrhu brez sprememb

Z zmago na turnirju v Washingtonu se je Raonic povzpel na šesto mesto lestvice Združenja poklicnih igralcev. Na vrhu je položaj nespremenjen; Srb Novak Đoković vodi pred Špancem Rafaelom Nadalom, tretji pa je Švicar Roger Federer.

Tudi slovenski igralci so več ali manj zadržali uvrstitve iz prejšnjega tedna. Blaž Rola, ki se je v preteklem tednu uvrstil v polfinale turnirja challenger v Liberecu, je nazadoval dve mesti in je zdaj 82., Blaž Kavčič pa 89.

Srbija z dvema med deseterico

Na vrhu lestvice WTA je Američanka Serena Williams z naslovom na turnirju v Stanfordu povečala naskok pred drugouvrščeno, Kitajko Li Na. Razlika zdaj znaša 2740 točk, precej manj - 175 točk - pa za Kitajko zaostaja tretjeuvrščena, Romunka Simona Halep. Z napredovanjem Ane Ivanović na deseto mesto je Srbija edina država, ki ima med prvih deset najboljših teniških igralk na svetu dve predstavnici. Na devetem mestu je Jelena Janković.

Slovenke so zadržale pozicije iz prejšnjega tedna. Polona Hercog, ki tako kot večina slovenskih igralk in igralcev ta teden ne nastopa, je 71., Nastja Kolar je zadržala rekordno visoko uvrstitev, 183. mesto, tretja Slovenka pa je Tadeja Majerič na 190. mestu.