Šport
480 ogledov

Roglič na Touru, EP v nogometu, Dončić v boju za OI...

Primož Roglič Epa
Letna napoved dogodkov v športu.

JANUAR

1. Smučarski tek: svetovni pokal (Tour de Ski), Dobbiaco
1. Smučarski skoki: novoletna turneja, Garmisch-Partenkirchen
3.-5. Smučarski tek: svetovni pokal, Tour de Ski, Val di Fiemme
4. Smučarski skoki: novoletna turneja, Innsbruck
6. Smučarski skoki: novoletna turneja, Bischofshofen
3.-2. Tenis: pokal ATP, Avstralija
4.-5. Alpsko smučanje: svetovni pokal, slalom, ženske, moški, Zagreb
5.-6. Deskanje na snegu: svetovni pokal, paralelni veleslalom, ekipna tekma, Lackenhof
5.-10. Odbojka: olimpijske kvalifikacije, Berlin
5.-17. Reli: reli Dakar, Savdska Arabija
8. Alpsko smučanje: svetovni pokal, slalom, moški, Madonna di Campiglio
9.-12. Biatlon: svetovni pokal, Oberhof
9.-22. Mladinske olimpijske igre, Švica
9.-26. Rokomet: EP, moški, Avstrija, Švedska, Norveška

Blaž Janc | Avtor: EPA EPA


10.-12. Hokej na ledu: celinski pokal, zaključni turnir, Vojens
10.-12. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, Val di Fiemme
10.-12. Hitrostno drsanje: EP, mnogoboj, Heerenveen
10.-12. Bob-Skeleton: svetovni pokal, La Plagne
11. Deskanje na snegu: svetovni pokal, paralelni veleslalom, Scuol
11.-12. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, alpska kombinacija, ženske, Altenmarkt-Zauchensee
11.-12. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, slalom, moški, Adelboden
11.-12. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Sapporo
11.-12. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Val di Fiemme
11.-12. Smučarski tek: svetovni pokal, Dresden
11.-12. Sankanje: svetovni pokal, Altenberg
12.-26. Vaterpolo: EP, Budimpešta
14. Alpsko smučanje: svetovni pokal, slalom, ženske, Flachau
14.-15. Deskanje na snegu: svetovni pokal, paralelni slalom, ekipna tekma, Bad Gastein
15.-19. Biatlon: svetovni pokal, Ruhpolding
17.-18. Odbojka: finalni turnir pokala, ženske, Kamnik
17.-19. Alpsko smučanje: svetovni pokal, alpska kombinacija, smuk, slalom, moški, Wengen
17.-19. Bob-Skeleton: svetovni pokal, Innsbruck
17.-19. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Yamagata
17.-19. Deskanje na snegu: svetovni pokal, snežni park, snežni žleb, Laax
18. Deskanje na snegu: svetovni pokal, paralelni veleslalom, Rogla

Sport 18.01.2014 Zan Kosir, svetovni pokal, paralelni veleslalom, Rogla, smucanj | Avtor: Saša Despot Saša Despot

18. Smučanje prostega sloga: kros, svetovni pokal, Nakiska
18.-19. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, paralelni veleslalom, ženske, Sestriere
18.-19. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Titisee-Neustadt
18.-19. Sankanje: EP in svetovni pokal, Lillehammer
18.-19. Smučarski tek: svetovni pokal, Nove Mesto
18.-19. Odbojka: finale slovenskega pokala, moški, Kamnik
19.-25. Jadranje: svetovni pokal, Miami
20.-2.2. Tenis: OP Avstralije, Melbourne
21.-26. Kolesarstvo: Tour Down Under, Avstralija
22.-23. Deskanje na snegu: svetovni pokal, snežni park, Seiser Alm
22.-26. Umetnostno drsanje: EP, Premstätten pri Gradcu
23.-26. Reli: SP, reli Monte Carlo
23.-26. zimske igre X, Aspen
23.-26. Plavanje, DP, Ljubljana
23.-26. Biatlon: svetovni pokal, Pokljuka
24.-25. Deskanje na snegu: svetovni pokal, deskarski kros, Big White-Kelowna
24.-26. Alpsko smučanje: svetovni pokal, superveleslalom, smuk, slalom, moški, Kitzbühel
24.-26. Bob-Skeleton: svetovni pokal, Königssee
24.-26. Hitrostno drsanje na kratke proge: EP, Debrecen
25.-26. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, superveleslalom, ženske, Bansko
25.-26. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Rasnov
25.-26. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Zakopane
25.-26. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, Oberstdorf
25.-26. Smučarski tek: svetovni pokal, Oberstdorf
25.-26. Sankanje: svetovni pokal, Sigulda
25.-26. Smučanje prostega sloga: svetovni pokal, smučarski kros, Idre
26. Hokej na ledu: tekma zvezd NHL, St. Louis

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

28. Alpsko smučanje: svetovni pokal, slalom, moški, Schladming
31.-1.2. Deskanje na snegu: svetovni pokal, snežni žleb, snežni park, Mammoth
31.-2.2. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, Seefeld
31.-2.2. Bob-Skeleton: svetovni pokal, St. Moritz

FEBRUAR

1. Smučanje prostega sloga: smučarski kros, svetovni pokal, Megeve
1.-2. Sankanje: svetovni pokal, Oberhof
1.-2. Deskanje na snegu: deskarski kros, svetovni pokal, Feldberg
1.-2. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, superveleslalom, ženske, Roza Hutor
1.-2. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, veleslalom, moški, Garmisch-Partenkirchen
1.-2. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Oberstdorf
1.-2. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Sapporo
2. Ameriški nogomet: 54. Super Bowl, Miami

Super Bowl 50 | Avtor: EPA EPA

4. 2. Hokej na ledu: liga prvakov, finale
5.-8. Tenis: pokal Fed, 1. evroafriška skupina, Tallinn
6.-9. Hokej na ledu: olimpijske kvalifikacije, moški, 3. krog, Jesenice
8. Košarka: zadnji krog rednega dela 1. SKL
8.-9. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, Otepää
8.-9. Smučanje prostega sloga: smučarski kros, svetovni pokal, Feldberg
8.-9. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Hinzenbach
8.-9. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, superveleslalom, ženske, Garmisch-Partenkirchen
8.-9. Alpsko smučanje: svetovni pokal, slalom, paralelni veleslalom, moški, Chamonix
8.-9. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Willingen
8.-9. Smučarski tek: svetovni pokal, Falun
8.-9. Judo: grand slam, Pariz
8.-9. Namizni tenis: evropski pokal Top 16, Montreux
8.-16. Jadranje: SP, 49er, 49erFX, Nacra 17, Geelong
10.-16. Rokoborba: EP, Rim
11.-16. Badminton: EP, ekipno, Lievin
12.-15. Reli: SP, reli po Švedski
13.-16. Hitrostno drsanje: SP, Salt Lake City
13.-23. Biatlon: SP, Antholz
14.-16. Bob-Skeleton: EP in finale svetovnega pokala, Sigulda
15.-16. Košarka: zaključni turnir pokala Spar
15.-16. Sankanje: SP, Soči
15.-16. Smučarski skoki: svetovni pokal, poleti, moški, Tauplitz-Bad Mitterndorf
15.-16. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, superveleslalom, moški, Yanqing
15.-16. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, slalom, ženske, Maribor

Zlata lisica | Avtor: Saša Despot Saša Despot

15.-16. Smučarski tek: svetovni pokal, Östersund
15.-16. Deskanje na snegu: svetovni pokal, snežni žleb, snežni park, Calgary
16. Košarka: tekma NBA All-Star, Chicago
17. Prireditev: podelitev nagrad laureus, Berlin
18. Smučarski tek: svetovni pokal, Aare
18.-18.3. Nogomet: liga prvakov, osmina finala
20. Smučarski tek: svetovni pokal, Storlien-Meraker
20. Nogomet: evropska liga, 1/16 finala, prve tekme
20. Košarka: kvalifikacije za moško EP, 1. krog, Madžarska - Slovenija
20.-23. Gimnastika: svetovni pokal v športni gimnastiki, Melbourne
21.-22. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Rasnov
22. Nogomet: začetek spomladanskega dela Prve lige Telekom Slovenije
22.-23. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, Trondheim
21.-1.3. Bob-Skeleton: SP, Altenberg
21.-23. Judo: grand slam, Düsseldorf
22.-23. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Ljubno
22.-23. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, alpska kombinacija, ženske, Crans Montana
22.-23. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, slalom, moški, Yuzawa Naeba
22.-23. Sankanje: svetovni pokal, Winterberg
22.-23. Smučarski tek: svetovni pokal, Trondheim
22-23. Atletika: dvoransko DP, Novo mesto
23. Košarka: kvalifikacije za moško EP, 2. krog, Slovenija - Avstrija

klemen prepelič | Avtor: Epa Epa

23. Smučanje prostega sloga: smučarski kros, svetovni pokal, Miass
23.-29. Deskanje na valovih: SP, Auckland
23.-2.3. Strelstvo: evropsko prvenstvo z zračnim orožjem, Vroclav
26.-1.3. Kolesarstvo: SP, kolesarstvo na stezi, Berlin
27. Nogomet: evropska liga, 1/16 finala, povratne tekme
28. Nogomet: žreb parov osmine finala evropske lige
22.-1.3. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Lahti
28.-1.3. Hitrostno drsanje: SP, mnogoboj in sprint, Hamar
28.-1.3. Alpsko smučanje: svetovni pokal, alpska kombinacija, superveleslalom, veleslalom, moški, Hinterstoder
29. Košarka: začetek lige za prvaka SKL
29.-1.3. Alpsko smučanje: svetovni pokal, superveleslalom, alpska kombinacija, ženske, La Thuile
29.-1.3. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, Lahti
29.-1.3. Smučarski tek: svetovni pokal, Lahti
29.-1.3. Sankanje: svetovni pokal, finale, Königssee

MAREC:

1. Atletika: maraton, Tokio
1. Motokros: SP, VN Velike Britanije, Matterley Basin

Tim Gajser | Avtor: Profimedia Profimedia

3. Nogomet: 44. kongres Uefe in žreb skupin lige narodov 2020/21, Amsterdam
4. Smučarski tek: svetovni pokal, Drammen
4.-13. Strelstvo: svetovni pokal, trap, Nikozija
5.-8. Biatlon: svetovni pokal, Nove Mesto
6. Triatlon: svetovna serija, Abu Dabi
6.-7. Tenis: Davisov pokal, kvalifikacije za 1. svetovno skupino, Pakistan - Slovenija
7. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, Oslo
7.-8. Košarka: finalni turnir pokala Slovenije za ženske
7.-8. Smučarski tek: svetovni pokal, Oslo
7.-8. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, superveleslalom, moški, Kvitfjell
7.-8. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, slalom, ženske, Ofterschwang
7.-8. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske in moški, Oslo
7.-8. Hitrostno drsanje: svetovni pokal, finale Heerenveen
8. Motociklizem: SP, VN Katarja, Losail
8. Nogomet: začetek spomladanskega dela 2. SNL
8. Motokros: SP, VN Nizozemske, Valkenswaard
8.-15. Kolesarstvo: Pariz-Nica
9.-10. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske in moški, Lillehammer
11.-17. Kolesarstvo: dirka od Tirenskega do Jadranskega morja
12. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske in moški, Trondheim
12. Olimpizem: prižig olimpijskega ognja za OI 2020, Olympia
12.-14. Alpsko smučanje: svetovni pokal, paralelni slalom, veleslalom, slalom, ženske, Aare
12.-15. Gimnastika: svetovni pokal v športni gimnastiki, Baku
12.-15. Reli: SP, reli po Mehiki
12.-15. Biatlon: svetovni pokal, Kontiolahti
12.-19. Nogomet: evropska liga, osmina finala
13.-15. Atletika: dvoransko SP, Nanjing
13.-15. Judo: grand slam, Jekaterinburg
13.-15. Hitrostno drsanje na kratke proge: SP, Seul
13.-21. Jadranje: SP, 470, Palma de Mallorca
14. Smučanje prostega sloga: smučarski kros, svetovni pokal, finale, Veysonnaz
14.-15. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, finale, Schonach
14.-15. Smučarski tek: svetovni pokal, Quebec
14.-15. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, slalom, moški, Kranjska Gora

Žan Kranjec | Avtor: Epa Epa

14.-15. Smučarski skoki: smučarski poleti, svetovni pokal, moški, Vikersund
14.-15. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, Nižnij Tagil
14.-15. Deskanje na snegu: svetovni pokal, finale, paralelni slalom, Winterberg
14.-22. Curling: SP, ženske, Prince George
15. Formula 1: SP, VN Avstralije, Melbourne
15.-23. Strelstvo: svetovni pokal z zračnim in malokalibrskim orožjem, New Delhi
16.-22. Umetnostno drsanje: SP, Montreal
17. Smučarski tek: svetovni pokal, sprint, Minneapolis
18.-22. Rokomet: liga prvakov, osmina finala, prve tekme
18. Nogomet: polfinale pokala Slovenije, prvi tekmi
18.-21. Gimnastika: svetovni pokal v športni gimnastiki, Doha
18.-22. Alpsko smučanje: svetovni pokal, finale, smuk, superveleslalom, ekipna tekma, veleslalom, slalom, ženske in moški, Cortina d'Ampezzo
19.-22. Smučarski skoki: SP, smučarski poleti, Planica

Planica 2019 | Avtor: Anže Petkovšek Anže Petkovšek

20. Nogomet: žreb za četrtfinale in polfinale lige prvakov in evropske lige, Nyon
20. Olimpizem: začetek poti olimpijske bakle po Japonski
20.-27. Športno plezanje: kombinacija, EP, evropske olimpijske kvalifikacije, Moskva
20.-21. Smučarski tek: svetovni pokal, finale, Canmore
20.-22. Biatlon: svetovni pokal, finale, Oslo
21. Deskanje na snegu: svetovni pokal, snežni park, Špindleruv Mlyn
21. Kolesarstvo: Milano-San Remo
21. Kolesarstvo: VN Slovenske Istre
21.-22. Smučarski skoki: svetovni pokal, ženske, finale, Čajkovski
22. Motociklizem: SP, VN Tajske, Buriram
22. Formula 1: SP, VN Bahrajna, Sakhir
22. Motokros: SP, VN Argentine, Neuquen
22.-29. Namizni tenis: SP, ekipno, Busan
25.-29. Rokomet: liga prvakov, osmina finala, druge tekme
27. Nogomet: prijateljska tekma Slovenija - Turčija
27.-4.4. Jadranje: regata za pokal princese Sofije, Palma de Mallorca
28.-29. Gimnastika: MTM Narodni dom v ritmični gimnastiki, Ljubljana
28.-5.4. Curling: SP, moški, Glasgow
29. Veslanje: 166. tekma osmercev univerz Oxford in Cambridge, London
29. Atletika: SP, polmaraton, Gdynia
29. Kolesarstvo: VN Adrie Mobila
28.-3.4. Hokej na ledu: SP ženske divizije I (skupina B), Katovice
31.-10.4. Hokej na ledu: SP ženske, Halifax/Truro

APRIL

3.-4. Športno plezanje: svetovni pokal, balvani, Meiringen

janja garnbret | Avtor: Epa Epa

3.-5. Gimnastika: svetovni pokal v ritmični gimnastiki, Pesaro
3.-5. Rokomet: liga prvakinj, četrtfinale, prve tekme
4.-12. Dviganje uteži: EP, Moskva
5. Motociklizem: SP, VN ZDA, Austin
5. Formula 1: SP, VN Vietnama, Hanoi
5. Kolesarstvo: dirka po Flandriji, Brugge
5. Motokros: SP, VN Trentina, Pietramurata
7.-8. Nogomet: liga prvakov, četrtfinale, prve tekme
8. Nogomet: polfinale pokala Slovenije, povratni tekmi
8. Odbojka: finale DP, ženske, 1. tekma
8. 4. Hokej na ledu: začetek končnice v ligi NHL
9.-12. Golf: masters, Augusta
9.-16. Nogomet: evropska liga, četrtfinale
10. Košarka: zadnji krog rednega dela evrolige
10.-12. Gimnastika: svetovni pokal v ritmični gimnastiki, Sofija
10.-12. Rokomet: liga prvakinj, četrtfinale, druge tekme
10.-12. Veslanje: svetovni pokal, Sabaudia
11. Odbojka: finale DP, moški, 1. tekma
11-.12. Rokomet, pokal Slovenije, ženske, zaključni turnir
12. Kolesarstvo: Paris-Roubaix
12.-19. Jadranje: svetovni pokal, Genova
14.-15. Nogomet: liga prvakov, četrtfinale, povratne tekme
14.-19. Tenis: pokal Fed, finale, Budimpešta
15. Košarka: prva tekma finala 1. ženske SKL
15.-19. Konjeništvo: svetovni pokal, finale, skoki in dresura, Las Vegas
16. - 19. Reli: SP, reli po Čilu
16.-26. Strelstvo: svetovni pokal z zračnim in malokalibrskim orožjem ter v trapu, Tokio
17. Atletika: diamantna liga, Doha
17.-19. Gimnastika: svetovni pokal v ritmični gimnastiki, Taškent
17.-19. Športno plezanje: svetovni pokal, balvani, hitrost, Wujiang
18. Košarka: začetek končnice v ligi NBA

Miami Heat San Antonio Spurs NBA finale | Avtor: Reuters Reuters

18.-19. Triatlon: svetovna serija, Bermudi
18.-19. Motociklizem: vzdržljivostna dirka 24 ur Le Mansa, Le Mans
19. Atletika: maraton, Dunaj
19. Motociklizem: SP, VN Argentine, Termas de Rio Hondo
19. Motokros: SP, VN Španije (prizorišče še ni znano)
19. Formula 1: SP, VN Kitajske, Šanghaj
19. Kolesarstvo: dirka Amstel Gold Race, Maastricht
20. Atletika: maraton, Boston
21. Badminton: EP, posamično, Kijev
22. Kolesarstvo: dirka Valonska puščica, Belgija
22.-26. Namizni tenis: MOP Slovenije, Otočec
24. Nogomet: gala prireditev ob 100-letnici organiziranega nogometa na Slovenskem
24.-25. Reli: DP, reli Vipavska dolina
24.-26. Gimnastika: svetovni pokal v ritmični gimnastiki, Baku
25. Košarka: začetek končnice SKL
25.-26. Rokomet: liga prvakov, četrtfinale, prve tekme
25.-26. Rokomet: pokal EHF, moški, četrtfinale, prve tekme
26. Kolesarstvo: Liege-Bastogne-Liege
26. Atletika: maraton, London
26. Motokros: SP, VN Portugalske, Agueda
27.-29. Veslanje: evropske olimpijske in paralimpijske kvalifikacije, Varese
27.-3.5. Hokej na ledu: SP divizije I (skupina A), Ljubljana
28.-29. Nogomet: liga prvakov, polfinale, prvi tekmi
30. Nogomet: evropska liga, polfinale, prvi tekmi
30.-3.5. Reli: SP, reli po Argentini
30.-3. 5. Gimnastika: EP v ženski športni gimnastiki, Pariz

MAJ

1.-3. Veslanje: svetovni pokal, Varese
1.-3. Judo: EP, Praga
2.-3. Rokomet: liga prvakov, četrtfinale, druge tekme
2.-3. Rokomet: pokal EHF, moški, četrtfinale, druge tekme tekme
3. Motociklizem: SP, VN Španije, Jerez de la Frontera
3. Formula 1: SP, VN Nizozemske, Zandvoort
5.-6. Nogomet: liga prvakov, polfinale, povratni tekmi
6.-7. Kajak/kanu: evropske olimpijske kvalifikacije, sprint na mirnih vodah, Račice
6.-20. Strelstvo: evropsko prvenstvo v trapu, Chateaurou
7. Nogomet: evropska liga, polfinale, povratni tekmi
7.-10. Trampolin: EP, Göteborg
8.-9. Speedway: pokal narodov, finale, Manchester
8.-10. Športno plezanje: svetovni pokal, balvani, hitrost, Seul
8.-10. Kajak/kanu: svetovni pokal, sprint na mirnih vodah, Račice
8.-10. Judo: grand slam, Azerbajdžan
8.-24. Hokej na ledu: SP elitne skupine, Zürich/Lozana
9.-10. Rokomet, pokal Slovenije, moški, zaključni turnir
9.-10. Rokomet: liga prvakinj, zaključni turnir, Budimpešta
9.-31. Kolesarstvo: 103. dirka po Italiji

Jan Polanc | Avtor: Profimedia Profimedia

10. Formula 1: SP, VN Španije, Montmelo
10. Atletika: diamantna liga, Kitajska
10.-16. Jadranje na deski: EP, Atene
10. Motokros: SP, VN Francije, Saint. Jean d'Angely
11.-24. Plavanje: EP, Budimpešta
14. Moderni peteroboj: svetovni pokal, finale, Seul
14.-17. Gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Varna
14.-17. Golf: prvenstvo PGA, San Francisco
15.-16. Športno plezanje: mednarodna serija, balvani, Triglav The Rock, Ljubljana
15.-17. Kajak/kanu: EP, slalom, Lee Valley
16. Košarka: prva tekma finala SKL
16. Nogomet: konec sezone Prve lige Telekom Slovenije
16. Nogomet: konec 2. SNL
16. Triatlon: svetovna serija, Yokohama
16. Atletika: diamantna liga, Šanghaj
16. Atletika: Radenci: 40. maraton Treh src, DP na 42 km
16.-17. Odbojka, liga prvakov in prvakinj, finalna turnirja
16. Speedway: SP, VN Poljske, Varšava
17. Motokros: SP, VN Italije, Maggiora
17. Motociklizem: SP, VN Francije, Le Mans
17.-19. Veslanje: olimpijske kvalifikacije, Luzern
18.-25. Strelstvo: evropske kvalifikacije z zračnim in malokalibrskim orožjem za OI 2020, Plzen
21.-24. Kajak/kanu: svetovni pokal in olimpijske kvalifikacije, sprint na mirnih vodah, Duisburg
21.-24. Gimnastika: EP v ritmični gimnastiki, Kijev
21.-24. Reli: SP, reli po Portugalski
22.-23. Reli: DP, reli Velenje
22.-21. 6. Odbojka, liga narodov, moški
22.-24. Košarka: zaključni turnir evrolige, Köln
22.-24. Veslanje: svetovni pokal, Luzern
23.-28. 6. Odbojka: srebrna evropska liga, ženske
23.-24. Športno plezanje: svetovni pokal, balvani, München
24. Motokros: SP, VN Nemčije, Teutschenthal
24. Nogomet: liga prvakinj, finale, Dunaj
24. Formula 1: SP, VN Monaka
24. Avtomobilizem: 104. dirka 500 milj Indianapolisa, Indianapolis
24. Atletika: diamantna liga, Stockholm
24.-7.6. Tenis: OP Francije, Pariz
25.-31. Moderni peteroboj: SP, Xiamen
27. Nogomet: evropska liga, finale, Gdansk
27.-31. Gimnastika: EP v moški športni gimnastiki, Baku
28. Atletika: diamantna liga, Rim
28.-30. Judo: masters, Doha
28.-31. Gimnastika: EP, Baku
29. Košarka: morebitna peta tekma finala SKL
30. Nogomet: liga prvakov, finale, Istanbul

Damir Skomina | Avtor: Twitter Twitter

30.-31. Rokomet: zaključni turnir lige prvakov, Köln
30. Speedway: SP, VN Nemčije, Teterow
31. Motociklizem: SP, VN Italije, Mugello
31. Atletika: diamantna liga, Rabat
* Konec maja bo finale nogometnega pokala Slovenije

športnik leta 2019 Leto 2019 Šport To so bili največji uspehi slovenskega športa

JUNIJ

2.-9. Strelstvo: svetovni pokala z zračnim in malokalibrskim orožjem, München
4.-7. Reli: SP, reli po Italiji
4.-7. Kajak/kanu: EP, sprint na mirnih vodah, Bascov
5. Košarka: začetek finala v ligi NBA
5.-7. Kajak/kanu: svetovni pokal, slalom, Ivrea
5.-7. Veslanje: EP, Poznan
5.-8. Gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Kairo
6.-7. Triatlon: svetovna serija, Leeds
6.-14. Kolesarstvo: dirka po Švici
7. Motociklizem: SP, VN Katalonije, Montmelo
7. Formula 1: SP, VN Azerbajdžana, Baku
7. Atletika: diamantna liga, Eugene
7. Motokros: SP, VN Rusije, Orljonok
10.-14. Kolesarstvo: dirka po Sloveniji
11. Atletika: diamantna liga, Oslo
11.-14. Gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Koper
11.-18. Šport invalidov: EP v strelstvu, Laško
12.-14. Športno plezanje: svetovni pokal, balvani, hitrost, Salt Lake City
12.-14. Kajak/kanu: svetovni pokal, slalom, Pau
12.-12.7. Nogomet: EP

euro 2020 kvalifikacije | Avtor: Epa Epa

12.-12.7. Nogomet: južnoameriško prvenstvo, Argentina/Kolumbija
13. Atletika: diamantna liga, Pariz
13.-14. Avtomobilizem: 88. dirka 24 ur Le Mansa, Le Mans
13. Speedway: SP, VN Češke, Praga
14.-21. Jadranje: svetovni pokal, Enoshima
14. Formula 1: SP, VN Kanade, Montreal
14. Motokros: SP, VN Latvije, Kegums
16.-21. Sabljanje: EP, Minsk
18.-21. Gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Osijek
18.-21. Golf: odprto prvenstvo ZDA, New York
19.-21. Avtomobilizem: GHD Gorjanci
20.-28. Jadranje: Kielski teden, Kiel-Schilksee
21. Motociklizem: SP, VN Nemčije, Sachsenring
22.-3.7. Strelstvo: svetovni pokala z zračnim in malokalibrskim orožjem ter v trapu, Baku
23.-28. Košarka: kvalifikacijski turnirji za OI 2020

Luka Dončić Slovenija | Avtor: Profimedia Profimedia

25. Košarka: nabor NBA, New York
25.-28. Športno plezanje: svetovni pokal, balvani, težavnost, Innsbruck
26.-27. Hokej na ledu: nabor NHL, Montreal
26.-28. 11.-14. Gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Mersin
27.-28. Triatlon: svetovna serija, Montreal
27.-3.7. Kolesarstvo: dirka po Avstriji
27.-19.7. Kolesarstvo: 107. dirka po Franciji

primož roglič | Avtor: Epa Epa

28. Formula 1: SP, VN Francije, Le Castellet
28. Motokros: SP, VN Džakarte, Džakarta
28. Motociklizem: SP, VN Nizozemske, Assen
29.-12.7. Tenis: Wimbledon, London
30.-5.7. Moderni peteroboj: EP, Szekesfehervar

JULIJ

2.-4. Športno plezanje: svetovni pokal, težavnost, hitrost, Villars
2.-5. Triatlon: EP, Tartu
4. Atletika: diamantna liga, London
5. Formula 1: SP, VN Avstrije, Spielberg
5. Motokros: SP, VN Indonezije, Palembang
10. Atletika: diamantna liga, Monako
11. Triatlon: svetovna serija, Hamburg
11.-13. Športno plezanje: svetovni pokal, težavnost, hitrost, Chamonix
12. Motociklizem: SP, VN Finske, KymiRing
16.-19. Golf: 149 OP Britanije, Sandwich
16.-19. Reli: SP, reli po Keniji (ni še potrjeno)
18.-19. Športno plezanje: svetovni pokal, težavnost, Briancon
18. Speedway: SP, VN Velike Britanije, Cardiff
18.-19.: Ljubljana: atletski pokal
19. Formula 1: SP, VN Velike Britanije, Silverstone
20.-21.: Atletika: DP, Celje
21.-23. Olimpizem: 135. zasedanje Moka, Tokio
24.-25. Reli: DP, reli Železniki
24.-9.8. Olimpizem: olimpijske igre, Tokio

Olimpijske igre | Avtor: Profimedia Profimedia

25. Kolesarstvo: klasika San Sebastian
25. Speedway: SP, VN Švedske, Halstravik
26. Kolesarstvo: VN Kranja
26. Motokros: SP, VN Češke, Loket
30.-2.8. Plavanje: DP v 50-metrskem bazenu
* sredi julija začetek Prve lige Telekom Slovenije

AVGUST

1.-8. Šah: 44. šahovska olimpijada, Hanty-Mansisk
1. Speedway: SP, VN Poljske, Vroclav
2. Formula 1: SP, VN Madžarske, Budimpešta
2. Motokros: SP, VN Belgije, Lommel
6.-9. Reli: SP, reli po Finski
9. Motociklizem: SP, VN Češke, Brno
10.-16. Tenis: challenger Slovenia Open, Portorož
14.-6.9. Kolesarstvo: 75. dirka po Španiji
14.-16. Avtomobilizem: GHD Lučine
15. Speedway: SP, VN Skandinavije, Malilla
16. Atletika: diamantna liga, Gateshead
16. Motociklizem: SP, VN Avstrije, Spielberg
16.-23. Veslanje: SP, Bled

Rajko Hrvat | Avtor: EPA EPA

16. Motokros: SP, VN Švedske, Uddevalla
20. Atletika: diamantna liga, Lozana
20.-23. Triatlon: svetovna serija, finale, Edmonton
21.-23. Kajak/kanu: svetovni pokal, slalom, Liptovsky Mikulaš
23. Kolesarstvo: Slovenija - Hrvaška
23. Motokros: SP, VN Finske, KymiRing
25.-6.9. Šport invalidov: paraolimpijske igre, Tokio
26.-30. Atletika: EP, Pariz
27.-29. Deskanje na snegu: svetovni pokal, snežni park, Cardrona
27.-30. Hokej na ledu: olimpijske kvalifikacije, moški, zadnji krog
28.-30. Avtomobilizem: GHD Ilirska Bistrica
29. Speedway: SP, VN Rusije, Toljati
30. Motociklizem: SP, VN Velike Britanije, Silverstone
30. Formula 1: SP, VN Belgije, Spa-Francorchamps
31.-13.9. Tenis: OP ZDA, New York

SEPTEMBER

3.-5. Nogomet: liga narodov
3.-6. Reli: SP, reli po Novi Zelandiji
4. Atletika: diamantna liga, Bruselj
4.-6. Deskanje na snegu: svetovni pokal, akrobatski skoki, Cardrona
6. Formula 1: SP, VN Italije, Monza
6.-8. Nogomet: liga narodov

Benjamin Verbič | Avtor: Profimedia Profimedia

6. Motokros: SP, VN Turčije, Afyonkarahisar
11. Atletika: diamantna liga, finale, Zürich
12. Triatlon: SP, dolga proga, Almere
12. Speedway: SP, VN Danske, Vojens
12-13.: Atletika: ekipno DP, Celje
13. Motociklizem: SP, VN San Marina, Misano
13. Motokros: SP, VN Kitajske (prizorišče še ni določeno)
15.-16. Nogomet: začetek skupinskega dela lige prvakov
15.-20. Namizni tenis: EP, Varšava
17. Nogomet: začetek skupinskega dela evropske lige
17.-19. Reli: DP, reli Nova Gorica
18.-20. Kajak/kanu: svetovni pokal, slalom, Praga
20. Formula 1: SP, VN Singapurja, Singapur
20.-27. Kolesarstvo: SP, Aigle
20. Motokros: SP, VN Emilije Romanje, Imola
24.-27. Reli: SP, reli po Turčiji
24.-27. Kajak/kanu: svetovni pokal, slalom, finale, Markkleeberg
25.-26. Športno plezanje: svetovni pokal, težavnost, Ljubljana
25.-27. Golf: 43. Ryderjev pokal, Kohler, Wisconsin
27. Atletika: maraton, Berlin
27. Formula 1: SP, VN Rusije, Soči
27. Motokros: pokal narodov, Ernee

OKTOBER

1.-5. Gimnastika: svetovni izziv v športni gimnastiki, Sombotel
3. Speedway: SP, VN Poljske, Torun
4. Motociklizem: SP, VN Aragonije, Alcaniz
8.-10. Nogomet: liga narodov
9.-11. Športno plezanje: svetovni pokal, težavnost, hitrost, finale, Xiamen
10. Kolesarstvo: dirka po Lobardiji
10. Triatlon: Ironman, Havaji
11. Formula 1: SP, VN Japonske, Suzuka
11. Atletika: maraton, Chicago
11.-13. Nogomet: liga narodov
11.-13. Judo: grand slam, Brasilia
15.-18. Reli: SP, reli po Nemčiji
18. Motociklizem: SP, VN Japonske, Motegi
22.-24. Judo: grand slam, Abu Dabi
25. 16. Atletika: Ljubljana: 25. ljubljanski maraton, DP na 21 km
24.-25. Triatlon: svetovni pokal, finale, Miyazaki
24.-25. Reli: DP, reli Idrija
24. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, ženske, Sölden

meta hrovat | Avtor: Epa Epa

25. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, moški, Sölden
25. Motociklizem: SP, VN Avstralije, Phillip Island
25. Formula 1: SP, VN ZDA, Austin
25. Atletika: 25. ljubljanski maraton
29.-1.11. Reli: SP, reli po Veliki Britaniji
31. Deskanje na snegu: svetovni pokal, akrobatski skoki, Modena

NOVEMBER

1. Motociklizem: SP, VN Malezije, Sepang
1. Formula 1: SP, VN Mehike, Ciudad de Mexico
2.-8. Tenis: finale WTA, Shenzhen
12. Košarka: kvalifikacije za žensko EP, 3. krog, Islandija - Slovenija
12.-14. Nogomet: liga narodov
13. Deskanje na snegu: svetovni pokal, akrobatski skoki, Budimpešta
14.-15. Alpsko smučanje: svetovni pokal, ženske, moški, Lech/Zürs
15. Košarka: kvalifikacije za žensko EP, 4. krog, Grčija - Slovenija
15. Motociklizem: SP, VN Valencie, Valencia
15. Formula 1: SP, VN Brazilije, Sao Paulo
15.-17. Nogomet: liga narodov
15.-22. Tenis: finale ATP, London
19.-22. Reli: SP, reli po Japonski
21.-22. Alpsko smučanje: svetovni pokal, slalom, ženske, moški, Levi
21.-22. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Wisla
23.-29. Tenis: finale Davisovega pokala, Madrid
26.-28 Deskanje na snegu: svetovni pokal, akrobatski skoki, Peking
27. Košarka: kvalifikacije za moško EP, 3. krog, Slovenija - Ukrajina
27.-29. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, moški, Ruka
27.-29. Biatlon: svetovni pokal, Kontiolahti (načrtovano)
28.-29. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, superveleslalom, moški, Lake Louise
28.-29. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, slalom, Killington
28.-29. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Kuusamo
29. Formula 1: SP, VN ZAE, Abu Dabi

leclerc hamilton | Avtor: Epa Epa

30.-6.12. Biatlon: svetovni pokal, Östersund (načrtovano)
30. Košarka: kvalifikacije za moško EP, 4. krog, Slovenija - Madžarska

DECEMBER

4.-6. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, superveleslalom, veleslalom, moški, Beaver Creek
4.-6. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, superveleslalom, ženske, Lake Louise
4.-20. Rokomet: EP, ženske, Danska/Norveška
5.-6. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, ženske, moški, Lillehammer
5.-6. Deskanje na snegu: svetovni pokal, paralelne discipline, Bannoje
5.-6. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Nižnij Tagil
9.-13. Plavanje: SP v 25-metrskih bazenih, Abu Dabi
10.-13. Umetnostno drsanje: grand prix, finale, Peking
10.-13. Biatlon: svetovni pokal, Hochfilzen (načrtovano)
11.-13. Judo: grand slam, Tokio
12. Deskanje na snegu: svetovni pokal, paralelne discipline, Cortina
12.-13. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, slalom, moški, Val d'Isere
12.-13. Alpsko smučanje: svetovni pokal, superveleslalom, paralelna tekma, ženske, St. Moritz
12.-13. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Titisee-Neustadt
15. Alpsko smučanje: svetovni pokal, slalom, ženske, Courchevel
17. Deskanje na snegu: svetovni pokal, paralelne discipline, Carezza
17.-20. Biatlon: svetovni pokal, Annecy (načrtovano)
18.-19. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, superveleslalom, moški, Val Gardena
19.-20. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, alpska kombinacija, ženske, Val d'Isere
19.-20. Nordijska kombinacija: svetovni pokal, moški, Ramsau
19.-20. Smučarski skoki: svetovni pokal, moški, Engelberg
20.-21. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, paralelna tekma, moški, Alta Badia
22. Alpsko smučanje: svetovni pokal, slalom, moški, Madonna di Campiglio
28.-29. Alpsko smučanje: svetovni pokal, smuk, alpska kombinacija, moški, Bormio
28.-29. Alpsko smučanje: svetovni pokal, veleslalom, slalom, ženske, Semmering
30. Smučarski skoki: svetovni pokal, novoletna turneja, Oberstdorf

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.