40 ogledov

Še drugi bron Slovenije na SP

Ana Velenšek EPA
Slovenska judoistka Ana Velenšek je peti dan SP v Čeljabinsku osvojila tretje mesto v kategoriji do 78 kilogramov.

Velenškova je najprej premagala Francozinjo Lucie Louette Kanning, nato je bila boljša še od Korejke Mi-Young Choi. V četrtfinalu ji je pot prekrižala aktualna olimpijska prvakinja Američanka Kayla Harrison in jo poslala v repasaž. Tam se je varovanka Marjana Fabjana najprej pomerila s poškodovano Rusinjo Aljeno Kahorovsko in jo z vzvodom prisilila k predaji po vsega 20 sekundah. V dvoboju za bron je premagala predstavnico Severne Koreje Kyong Sol, aktualno svetovno prvakinjo te kategorije, in tako osvojila tretje mesto.

"Ne vem, kaj naj povem. Zelo sem vesela tega uspeha, danes so Korejke res padale kot za stavo, vse je šlo kot treba, razen tiste izgubljene borbe. Ko sem premagala tudi Francozinjo, s katero nisem še nikoli zmagala, vedno je bilo zelo na tesno, sem vedela, da je moj dan in da mora it. Upala sem tudi na kaj več, a bron je zelo lep rezultat in se ga resnično vesela," je po osvojenem prvem odličju s svetovnih prvenstev dejala Velenškova, ki ima na Čeljabinsk sicer že lep spomin, saj je v tej prestolnici Južnega Urala leta 2012 na evropskem prvenstvu že osvojila bronasto kolajno.

Z Velenškovo so se slovenski posamični nastopi končali, saj so jutri na sporedu še najtežje kategorije, Lucija Polavder (nad 78 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg) pa sta poškodovana in se prvenstva nista udeležila. Dan D bo znova v nedeljo, ko čaka tako žensko kot tudi moško reprezentanco Slovenije še ekipno prvenstvo.