263 ogledov

Še en žalosten večer za Kopitarja

Anže Kopitar Devils Kings Profimedia
Zasedba Kraljev ne najde poti iz krize.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je z Los Angeles Kings zabeležil četrti zaporedni poraz. Na drugi tekmi turneje po vzhodni obali so Kralji s 0:3 klonili proti New Jersey Devils.

Domačini, ki letos tako kot Los Angeles niso v dobri formi, so tekmo odločili v drugi tretjini, ko so dosegli vse tri zadetke. V njihovih vratih pa je s 37 obrambami in drugo zaporedno tekmo brez prejetega zadetka blestel Mackenzie Blackwood.

V vodstvo je Vrage popeljal Nikita Gusev v 6. minuti, dve minuti kasneje pa je vodstvo podvojil Blake Coleman. Zadnji zadetek na tekmi je v 11. minuti drugega dela dosegel Kyle Palmieri.

Za Los Angeles, pri katerih je Kopitar odigral skoraj 20 minut, je to 32. poraz po 56 odigranih tekmah to sezono. "Nismo pokazali dovolj. Največja težava ostaja neučinkovitost v napadu, res potrebujemo nekaj dodatnega v tem delu igre," je po tekmi dejal trener Todd McLellan.

Pri tem je izpostavil, da morajo tudi drugi poleg Kopitarja, ki je s 47 točkami v tej sezoni najučinkovitejši v napadu, biti bolj agresivni. "Ne more vedno biti Kopitar, ne morejo biti eni in isti, ki dosežejo zadetke in podajajo," je poudaril.

Za Los Angeles, pri katerih je Kopitar odigral skoraj 20 minut, je to 32. poraz po 56 odigranih tekmah to sezono. Moštvo ostaja zasidrano na zadnjem mestu zahodne konference. Trenutno turnejo v okolici New Yorka bo zaključilo še to noč, ko se bo pomerilo z New York Rangers.

Cam Talbot, Mike Smith Po sedmih letih Šport Vroča rivala, vroče glave, stepla sta se tudi vratarja

Na preostalih tekmah sobotnega večera v ligi NHL je odmevala predvsem zmaga Philadelphia Flyers s kar petimi goli razlike na gostovanju pri Washington Capitals. Za goste je pri zmagi s 7:2 blestel Claude Giroux z golom in dvema podajama. Med strelce se na tekmi ni vpisal prvi zvezdnik moštva iz prestolnice ZDA Aleks Ovečkin, ki lovi svoj 700. zadetek v ligi (trenutno je pri 698).

Medtem je v kanadskem derbiju med Torontom in Montrealom z 2:1 po podaljšku slavil slednji. Odločujoč zadetek je dosegel Ilja Kovalčuk po 1:43 minute dodatne igre, potem ko je 2:33 minute pred koncem rednega dela Montrealu podaljšek z zadetkom priigral Marco Scandella.

NHL, izidi:

Winnipeg Jets - Ottawa Senators             5:2
Boston Bruins - Arizona Coyotes             4:2
Edmonton Oilers - Nashville Predators       3:2
Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs    2:1 (podaljšek)
Tampa Bay Lightning - New York Islanders    3:1
Florida Panthers - Pittsburgh Penguins      2:3
New Jersey Devils - Los Angeles Kings       3:0
Washington Capitals - Philadelphia Flyers   2:7
Columbus Blue Jackets - Colorado Avalanche  1:2
St. Louis Blues - Dallas Stars              2:3 (podaljšek)
Vancouver Canucks - Calgary Flames          2:6
Vegas Golden Knights - Carolina Hurricanes  5:6 (kazenski streli)

5. Nashville     26  21    7  176:177   59
6. Minnesota     26  22    6  167:178   58
7. Chicago       25  21    8  161:168   58