94 ogledov

Slovenija blizu uvrstitve v finale

Darko Jorgić Epa Darko Jorgić
Slovenska moška namiznoteniška reprezentanca je na ekipnem evropskem prvenstvu v Luksemburgu osvojila bronasto medaljo.

Slovenska ekipa je že v petek poskrbela za senzacijo. V četrtfinalu so Bojan Tokić, Darko Jorgić in Deni Kožul s 3:2 premagali Švedsko in si priborili najmanj bronasto odličje. Danes so imeli priložnost, da medaljo z uvrstitvijo v finale še oplemenitijo, a je bila Nemčija močnejša. Slovenija pa se je odlično upirala in izgubila šele po vseh petih dvobojih z 2:3.

Začetek je bil odličen, saj je mladi adut Jorgić s 3:1 premagal Dimitrija Ovtcharova. Pozneje so Nemci stvari postavili na pričakovano mesto, najprej je prvi zvezdnik Timo Boll gladko ugnal Tokića s 3:0, enak izid pa je dosegel še Patrick Franziska v boju z Janom Žibratom.

Bojan Tokić Kot košarkarji Šport "Zame obstaja le Slovenija" bojan tokič Nor teden Šport Senzacija in še ena kolajna na EP za Slovenijo

Slovence je nato reševal Tokić. Ruwena Filusa je moral premagati, če je želel računati na podaljšanje upanja, in ga tudi je. Po izgubljenem prvem nizu z 8:11 je drugega dobil s 15:13, tretjega z 12:10 in zadnjega z 11:8.

V zadnjem dvoboju večera sta se pomerila Boll in Jorgić. Mladi slovenski igralec še enega presenečenja ni mogel pripraviti, proti prvemu loparju Nemčije je klonil v treh nizih (9, 3, 5) in tako se je Nemčija precej težje, kot je pričakovala, le uvrstila v nedeljski finale, kjer bodo njihovi nasprotniki Portugalci, ki so v prvem polfinalu premagali Francijo s 3:2.