14 ogledov

Španci s preobratom strli Islandce

Španija Islandija SP v rokometu EPA
Na svetovnem prvenstvu v rokometu so v skupinah A in B odigrali vse tekme prvega kola.

V skupini B, v kateri je Slovenija zgodaj popoldne visoko premagala Angolo (42:25), sta bili v četrtek na sporedu še dve tekmi. Makedonija je premagala Tunizijo (34:30), v derbiju kola pa je Španija ugnala Islandijo (27:21).

Makedonci so stvari na svoje mesto postavili šele v zadnjih desetih minutah, ko so ulovili tekmece in nato dokončno zlomili njihov odpor. Prvi strelec tekme je bil makedonski zvezdnik Kiril Lazarov, ki je zabil dvanajstkrat. V tunizijski ekipi je devet golov dal Oussama Boughanmi.

Islandija je proti Španiji odlično začela in prvi polčas dobila za dva gola z izidom 10:12, v nadaljevanju pa so rokometaši s Pirenejskega polotoka prevzeli pobudo in prišli do pomembne zmage. Za severnjake je petkrat zadel Gudjon Valur Sigurdsson, za Špance pa po štirikrat Joan Canellas in David Balaguer.

Norvežani boljši od Poljakov

V skupini A so gostitelji Francozi že v sredo premagali Brazilce (31:16), v četrtek pa so se do dveh točk prebili še Rusi in Norvežani.

Rusi so na koncu vknjižili visoko zmago proti Japonski (39:29). Najboljši strelec tekme je bil samuraj Hiroki Shida, ki je zadel sedemkrat, v ruski zasedbi so šestkrat zadeli Danil Šiškarev, Pavel Atman in Timur Dibirov.

Norvežani so ugnali Poljake (20:22), pri katerih je bil sedemkrat natančen Michal Daszek, s tem je bil tudi prvi strelec tekme. Za vikinge je šestkrat zabil Espen Lie Hansen.