24 ogledov

Branilci naslova na uvodu trpeli proti Tuniziji

Španija : Alžirija SP v rokometu 2013
1/13
Španska rokometna reprezentanca je domače svetovno prvenstvo začela s prepričljivo zmago. Na petkovi uvodni tekmi so domačini v Madridu premagali Alžirijo (27:14). V skupini C, kjer igra tudi Slovenija, sta zmagi vknjižili Srbija in Poljska. Hrvati so do polčasa proti Avstraliji dobili le štiri gole in na koncu visoko slavili (36:13). Muke Francije proti Tuniziji.

Španci z afriškimi podprvaki niso imeli težav, slednji so v prvih 36 minutah dosegli le pet golov. Pri zmagovalcih se je najbolj izkazal Víctor Tomás z osmimi zadetki.

Po petkovem uvodu z zgolj eno tekmo se je SP tekmovalno razmahnilo v soboto, ko so bile na sporedu še preostae tekme prvega kola v štirih predtekmovalnih skupinah v Granollersu, Sevilli, Zaragozi in Madridu.

Srbi so na prvi tekmi skupine C, kjer bo v Zaragozi nastopala tudi Slovenija, zanesljivo premagala Južno Korejo (30:20). Za evropske podprvake je vratar Darko Stanić zbral kar 12 obramb (od tega tri sedemmetrovke) in bil igralec tekme. Prvi strelec orlov je bil Momir Ilić s sedmimi goli.

Uspešen balkanski uvod v SP so v skupini B (Sevilla) nadaljevali Makedonci, ki so težje od pričakovanj le uspeli streti Čilence (30:28). V skupini A je Nemčija za deset golov premagala Brazilce (33:23).

Hrvati so do polčasa proti Avstralcem dobili le štiri gole in na koncu temu primerno visoko slavili (36:13). Branilci naslova Francozi so na zadnji tekmi prvega kola trpeli proti "bratski" Tuniziji, ki je še pet minut pred koncem vodila, nato pa glede na potek tekme precej visoko izgubila (30:27).