56 ogledov

Svetovni prvak Kopše padel pred ciljem

Maraton Franja, 19. delb Žurnal24 main
Slovenci imamo novega svetovnega prvaka, in to dvojnega. Med amaterskimi kolesarji je namreč Igor Kopše slavil še drugič, čeprav je slaveč padel tik pred ciljem, kamor je pritekel.

V Pietermaritzburgu v Južnoafriški republiki so amaterski kolesarji odpeljali cestno dirko finala svetovnega prvenstva. Po zares neverjetnem razpletu v kategoriji od 35 do 39 let na 112 km dolgi progi, s katero je opravil v 2:59,14 ure, je slavil Slovenec Igor Kopše. Zakaj neverjeten razplet? Ob proslavljanju zmage je Kopše namreč izgubil ravnotežje, padel, snela se mu je veriga, nato pa je s kolesom v roki tekel čez ciljno črto in jo še uspel prečkati prvi. To pa ni prvi naslov Kopšeta na prvenstvu, saj je pred dnevi slavil že v vožnji na čas.