40 ogledov

Tsonga za 11. turnirsko zmago ugnal Federerja

op avstralije jo wilfried tsonga Reuters
Francoski tenisač je uspešen teden v Kanadi sklenil z zmago nad švicarskim asom in osvojil svoj enajsti turnir v karieri. Blaž Rola je ostal brz nastopa na glavnem turnirju v Cincinnatiju. Polona Hercog je med ženskami na 70. mestu.

Francoz Jo-Wilfried Tsonga je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Torontu z nagradnim skladom 3,77 milijona dolarjev. Trinajsti nosilec je v finalu premagal drugopostavljenega Švicarja Rogerja Federerja s 7:5 in 7:6 (3).

"Če verjameš v nekaj, potem se to zgodi. Ponosen sem na to, kar mi je uspelo ta teden," je dejal 29-letni Tsonga, ki je tako osvojil 11. turnir v karieri in prvega po letu in pol. Na drugi strani bo Federer moral še malce počakati na svojo 80. turnirsko zmago. V sezoni je igral že v šestem finalu, zmagal pa je v Dubaju in Halleju.

Nole in Rafa krepko spredaj

Srb Novak Đoković in Španec Rafael Nadal še naprej prednjačita na lestvici ATP. Nadal ima na drugem mestu točno 5000 točk več od tretjeuvrščenega Federerja. Tsonga je pridobil pet mest in je po novem deseti. Najboljši Slovenec je Blaž Rola na 91. mestu.

Če je Rola, ki se mu ni uspelo prebiti na glavni turnir v Cincinnatiju, izgubil devet mest, pa je Blaž Kavčič zdrsnil "le" za štiri, in sicer na 93. mesto. Janez Smerajc je 321., Mike Urbanija pa 482.

Hercogova na 70. mestu

Američanka Serena Williams še naprej vodi na teniški lestvici WTA. Na drugo mesto je skočila Romunka Simona Halep, tretja pa je Kitajka Li Na, ki je pred tem zasedala drugo mesto. Med deseterico je po novem Belorusinja Viktorija Azarenka, ki je na 10. napredovala z 11. mesta.

Najboljša Slovenka je Polona Hercog na 70. mestu. Nastja Kolar je 183., Tadeja Majerič 190., Dalila Jakupovič 269., Petra Rampre 329., Maša Zec Peškirič pa 406.