106 ogledov

Tudi Real le do remija

Cristiano Ronaldo EPA
Od velike trojice je v 18. kolu španskega prvenstva do zmage prišel le Atletico Madrid. Po Barceloni je le do točke prišel tudi Real.

Valencia je v 18. kolu gostila madridski Real, slednji pa je v 17. minuti že povedel. Po sijajni akciji Garetha Bala in Cristiana Ronalda je z roba kazenskega prostora po tleh zadel Karim Benzema. Netopirji so nato prevzeli pobudo, gostje pa so čakali na protinapade. A njihva taktika se ni obrestovala, ob koncu polčasa je Valencia prišla do enajstmetrovke, ko je Pepe v kazenskem prostoru zaustavljal Andreja Gomesa. Z bele točke je bil zanesljiv Dani Parejo. Pred tem je bila na drugi strani sumljiva situacija, ko je bil pred vrati zaustavljen Bale.

Že na začetku drugega polčasa je po podaji Benzemaja zapretil Marcelo, a se je v bloku izkazal branilec Lucas Orban. Domačini so v nadaljevanju prvič resneje preizkusili Keylorja Navasa šele v 64. minuti, ko je od daleč sprožil Gomes. Pet minut kasneje pa je pri gostujoči ekipi zaradi grobega prekrška pordečel Mateo Kovačić.

Real je bil kljub igralcu manj še vedno nevaren, v 82. minuti pa je po podaji Tonija Kroosa z glavo zadel Bale. A veselje kraljevskega kluba se je hitro končalo, že v naslednji minuti je bilo namreč postavljenih končnih 2:2. Prav tako po predložku je zadel Paco Alcacer.

Do zelo pomembnih treh točk v boju za obstanek je prišla Granada. Rene Krhin je igral do 72. minute, s soigralci pa je z 2:1 na kolena spravil Sevillo. Do zmage je v zadnjih trenutkih tekme prišel tudi Villarreal, pri rumeni podmornici, ki je v gosteh ugnala Deportivo, Bojan Jokić ni zaigral.