53 ogledov

Ullmark ustavil Kopitarja, Kralji padli pod Sabljami

Anže Kopitar Sabres Kings Profimedia
Slovenski zvezdnik v najmočnejši hokejski ligi na svetu je doživel drugi zaporedni poraz.

Moštvo Los Angeles Kings je vpisalo še drugi zaporedni poraz. Tokrat so izgubili v gosteh proti ekipi Buffalo Sabres z 2:3. Na drugi tekmi po vrsti je brez točkovnega učinka ostal tudi slovenski as Anže Kopitar, ki se v 22:35 minute ni vpisal med strelce ali podajalce Kraljev.

Buffalo slavi vratarja Linusa Ullmarka, ki je zaustavil 25 strelov kraljev na domači gol. Buffalo je prav proti Kraljem prekinil niz treh zaporednih porazov.

Za Buffalo so zadeli Rasmus Ristolainen, Marco Scandella in Victor Oloffson v nebranjeni gol. Med tistimi, ki jih je zaustavil Ullmark, je bil tudi Kopitar, ki mu je ubranil strel ob koncu druge tretjine. Za goste iz Kalifornije sta zadela Adrian Kempe in Dustin Brown. Vratar gostov Jonathan Quick pa je zbral 25 obramb.

Pred božičem bodo Kralji zaigrali doma, kjer bodo v noči na torek gostili St. Louis Blues.

Na severnoameriških ledenih ploskvah je bilo na sporedu še 12 tekem. Vodilna ekipa vzhodne konference iz Washingtona je dosegla deseto zmago na zadnjih dvanajstih tekmah in v domačem hramu Capital One Areni s 3:1 premagala Tampo Bay. Za hokejiste iz ameriške prestolnice so zadeli Čeh Radko Gudas, Rus Dmitrij Orlov in Nic Dowd, za gostujočo zasedbo pa je edini gol prispeval ruski napadalec Nikita Kučerov, ki je dosegel 200. zadetek za Tampo Bay.

Vodilna zasedba zahodne konference in zadnja zmagovalka Stanleyjevega pokala iz St. Louisa je zanesljivo slavila v San Joseju s 5:2. Izkazali so se dvakratni strelec Alex Pietrangelo, dvakratni podajalec Jaden Schwartz in vratar Jake Allen, ki je zbral 34 obramb.

V noči na nedeljo se je zalomilo Bostonu, od drugouvrščene ekipe v vzhodni konferenci je bil boljši Nashville, ki je v podaljšku slavil s 4:3. Mož odločitve je bil 55 sekund pred koncem podaljška Ryan Ellis. Pri zasedbi iz Nashvilla so se izkazali tudi Švicar Roman Josi, ki je dosegel dva gola, trikratni podajalec Ryan Johansen in finski vratar Pekka Rinne z 29 obrambami. Pri kosmatincih je Patrice Bergeron dosegel dva zadetka.

Na domačem ledu je spodrsnilo tudi drugouvrščeni ekipi zahodne konference iz Denverja, od Colorada je bil boljši v tej sezoni zelo povprečni Chicago, ki je slavil s 5:3. Gostujoča zasedba iz vetrovnega mesta je predvsem sijajno predstavo prikazala v zadnji tretjini, ko je dosegla štiri gole in zaostanek 1:3 spremenila v vodstvo s 5:3. Za goste so v tem obdobju igre zadeli Patrick Kane, Kirby Dach, Čeh Dominik Kubalik in Connor Murphy. Za gostitelje je Matt Calvert dosegel dva zadetka.

Anaheim je po kazenskih strelih v gosteh ukanil New York Islanders s 6:5, Winnipeg je v St. Paulu kar s 6:0 premagal Minnesoto, Edmonton pa je bil v kanadskem obračunu boljši od Montreala s 4:3.

Toronto je zanesljivo premagal Detroit s 4:1, z identičnim izidom je bil Vancouver boljši od Pittsburgha, Columbus pa prav tako ni imel težav z New Jerseyjem in je slavil s 5:1. Philadelphia je po kazenskih strelih v gosteh ukanila Ottawo s 5:4, Florida pa je bila v Raleighu boljša od Caroline s 4:2.

Acroni Jesenice SŠ Olimpija Večni derbi Šport SŽ Olimpija v Podmežakli ponižala Jeseničane

NHL, izidi:

Buffalo Sabres - Los Angeles Kings         3:2
Anže Kopitar je igral 22:35 minute za LA Kings.

New York Islanders - Anaheim Ducks         5:6 (kazenski streli)
Minnesota Wild - Winnipeg Jets             0:6
Edmonton Oilers - Montreal Canadiens       4:3
Boston Bruins - Nashville Predators        3:4 (podaljšek)
Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings    4:1
Ottawa Senators - Philadelphia Flyers      4:5 (kazenski streli)

5. Nashville     17  12    6  123:114   40
6. Minnesota     17  15    5  115:126   39
7. Chicago       15  16    6  104:118   36