24 ogledov

V Milanu velika rivala le do točke

Jeremy Menez EPA
Dvanajsto kolo italijanskega prvenstva je postreglo tudi z velikim milanskim derbijem, ki pa se je končal z remijem. V boju za naslov še vedno mrtvi tej Juventusa in Rome.

Derby della Madonnina se je tokrat končal brez zmagovalca. Dvoboj so sicer precej bolje odprli nogometaši Interja, a niso uspeli premagati obrambe rdeče-črnih. Najbližje zadetku za črno-modre je bil Mauro Icardi. Na drugi strani zelenice je bil slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović dolgo brez kakršnegakoli dela, klonil pa je po edinem strelu Milana v okvir njegovih vrat v prvem polčasu. Rossoneri so na polovici prvega dela izpeljali polprotinapad Stephan El Shaarawy je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer se je odlično znašel Francoz Jérémy Ménez, ki je s strelom iz prve ugnal Handanovića.

V 54. minuti je v kazenskem prostoru Milana zavladala panika, po fliperju pa je žoga prišla do Icardija, ki jo je poslal visoko čez gol. Precej natančnejši je bil Nigerijec Joel Obi, ki je sedem minut kasneje do žoge prišel izven kazenskega prostora in zadel v levi spodnji kot Milanovih vrat in tako razveselil novega trenerja Interja Roberta Mancinija.

V 75. minuti je imel izjemno priložnost El Shaarawy, a je zadel le prečko, na drugi strani igrišča pa je enako štiri minuti kasneje uspelo tudi Icardiju. Milan je bil blizu zmage še v zadnji minuti sodnikovega podaljška, ko je sredi kazenskega prostora Interja do žoge prišel rezervist Andrea Poli, njegov strel pa je zadel branilca in žoga se je odkotalila mimo Handanovićevih vrat.

Že v soboto sta do novih treh točk prišla tudi pravzaprav edina kandidata za lovoriko. Juventus je v gosteh brez večjih težav premagal Lazio, Roma pa je prav tako na tujem igrišču premagala Atalanto. Napoli in Sampdoria, ki sta doslej še nekako držala korak z vodilnim dvojcem, sta prišla le do točke. Nogometaše iz Genove je zaustavila predzadnja Cesena, Neapeljčani pa so doma s 3:3 remizirali proti Cagliariju.

Lucchini 60.; Nica 77./ag
Krajnc (Cesena) je tekmo spremljal s klopi.

Verona : Fiorentina 1:2 (1:1)
Lopez 39.; Rodriguez 16., Cuadrado 62.
Kurtić je v igro vstopil v 82. minuti, Iličić (oba Fiorentina) je obsedel na klopi.

Napoli : Cagliari 3:3 (2:1)
Higuain 11., Inler 30., de Guzman 62.; Ibarbo 38., Farias 47., 67.

Parma : Empoli 0:2 (0:1)
Vecino 45., Tavano 56.

Udinese : Chievo 1:1 (1:0)
Di Natale 45.; Radovanović 74.
Birsa je igral do 86. minute, Lazarević, Cesar (vsi Chievo) nista stopila na zelenico.

Milan : Inter 1:1 (1:0)