106 ogledov

Veliki preobrat Kopitarjevih Kraljev

Los Angeles Kings Profimedia
Kralji po hudem boju tokrat boljši od kojotov.

Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL po hudem boju na kolena položili Arizono Coyotes s 4:3. Slovenski hokejist Anže Kopitar v dresu kalifornijske ekipe je igral dobrih 24 minut in ni vpisal nobene točke v svojo bogato statistiko, odločilni gol pa je v 54. minuti zabil Šved Carl Grundström.

Poleg Šveda so se pri kraljih med strelce vpisali še Jaret Anderson-Dolan, Adrian Kempe in Jeff Carter, za kojote, ki so po drugi tretjini vodili s 3:1, pa Lawson Crouse, Ilja Ljubuškin in Johan Larsson.

Los Angeles je trenutno na sedmem mestu v skupini Honda West, naslednjo tekmo pa bo igral v noči na soboto, ko bo gostoval v San Joseju.

Kralji so z današnjo zmago končali niz treh neuspešnih tekem, vratar Jonathan Quick je imel 24 obramb, njegov tekmec na drugi strani Adin Hill pa 26. Kojoti so izgubili prvo tekmo po štirih zmagah.

Los Angeles Kings | Avtor: Profimedia Profimedia

"Fantje bi morali pokazati nekaj več. Vodili smo s 3:1, potem pa dovolili nekaj lahkih golov. Takšno tekmo bi morali dobiti," je bil po razpletu slabe volje trener Arizone Rick Tocchet.

Na preostalih tekmah v noči na četrtek se je v Ottawi izkazal Leon Dreisaitl, ki je za Edmonton za zmago s 4:2 dosegel "hat-trick", petega v karieri, tekmo pa tako kot Connor McDavid končal s štirimi točkami. Edmonton je v tej sezoni dobil vseh osem obračunov z Ottawo.

Podobno učinkovit je bil za Minnesoto Kevin Fiala, ki je k zmagi svoje ekipe proti Coloradu z 8:3 prispeval tri gole in podajo za prvi trojček v karieri. Colorado pa je prvič po 15 zaporednih uspešnih tekmah z vsaj točko ostal praznih rok.

Vrhunski večer pa je imel vratar St. Louisa Jordan Binnington; po sedmih porazih v nizu je njegova ekipa le zmagala, s 3:1 je padel Vegas, Binnignton pa je zbral kar 50 obramb, največ doslej v karieri.

V Vancouvru na seznamu okuženih že 21 igralcev

Težave z okužbami z novim koronavirusom v kanadski hokejski ekipi iz lige NHL Vancouver Canucks ne pojenjajo, ampak se še stopnjujejo. Iz kluba so sporočili, da imajo zdaj na covidnem seznamu že 21 igralcev, skupno pa je okuženih 25 članov moštva.

Vsi igralci in štirje člani trenerskega štaba ostajajo v izolaciji; kot zadnji se je na seznamu znašel Nate Schmidt, pred tem pa so v ekipi vsak dan od prejšnjega tedna imeli nove okužene igralce, največ v soboto in petek.

Vodstvo severnoameriške lige NHL je za zdaj odpovedalo oziroma prestavilo štiri tekme, ki bi jih klub moral odigrati v času, ko so se širile okužbe.

Iz kluba so medtem sporočili, da gre v primeru okužb pri njihovih igralcih za nov sev virusa, ki se je hitro razširil zaradi stikov s primarno okuženim, ki so ga identificirali. Pokazala pa se je tudi povezava med to osebo in hitrim širjenjem virusa v ekipi.

* Izidi:
Ottawa Senators - Edmonton Oilers         2:4
Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens  3:2
St. Louis Blues - Vegas Golden Knights    3:1
Minnesota Wild - Colorado Avalanche       8:3
Los Angeles Kings - Arizona Coyotes       4:3
(Anže Kopitar brez zadetka ali podaje za Los Angeles)

* Lestvice
- skupina Honda West:
1. Colorado      26   9    4  140:95    56
2. Vegas         25  11    2  120:88    52
3. Minnesota     24  12    2  116:97    50
4. Arizona       19  16    5  110:122   43
5. St. Louis     17  16    6  107:125   40
6. San Jose      17  17    4  106:127   38
7. Los Angeles   15  17    6  104:110   36
8. Anaheim       12  21    7   92:131   31