15257 ogledov

Zaradi koronavirusa umrla olimpijska prvakinja iz Aten

Diana Igaly Epa
V 57. letu starosti je umrla olimpijska in večkratna svetovna prvakinja.

Madžarka Diana Igaly, ki je leta 2004 postala olimpijska prvakinja v streljanju glinastih golobov, je umrla zaradi komplikacij povezanih s koronavirusom. Strelka je bila hospitalizirana v torek, v petek pa je sledilo žalostno sporočilo madžarske strelske zveze.

Igalyja je največji uspeh dosegla pred 17 leti na olimpijskih igrah v Atenah, ko je postala prva Madžarka v zgodovoni z zlatim odličjem v strelstvu. Na poti do zlata je zgrešila le tri od 100 strelov. Štiri leta prej je sicer že osvojila tudi bron na olimpijskih igrah v Sydneyju.

Štirikrat je bila Igalyjeva najboljša na svetovnih, šestkrat na evropskih prvenstvih, skupno je v karieri osvojila kar 32 kolajn na velikih tekmovanjih.

Samo v zadnjem dnevu so na Madžarskem sicer zabeležili več kot 7.000 okužb, umrlo je 285 oseb. Madžarska je četrta po številu umrlih na milijon prebivalcev, pred njo so le Gibraltar, Češka in San Marino. Slovenija je na tej žalostni lestvici deseta.