32 ogledov

Žemlja pred misijo nemogoče

grega žemlja EPA
Ta teden bodo aktivni slovenski tenisači in tenisačice na turnirjih najvišjega svetovnega nivoja. Zanimiva bosta zlasti nastopa Grege Žemlje in Blaža Kavčiča, ki se bosta pomerila z nekdanjima najboljšima igralcema na svetu. Žemlja se bo v Rotterdamu meril s Švicarjem Rogerjem Federerjem, Kavčič pa v San Joseju z Avstralcem Lleytonom Hewittom.

Žemlja bo tako že drugič v karieri prekrižal lopar z Rogerjem Federerjem, ki je lani v Dohi gladko zmagal, medtem ko bo skušal Kavčič ohraniti stoodstotni izkupiček proti Avstralcu, katerega je premagal že dvakrat. Turnir na Nizozemskem je serije 500 in nagradnega sklada 1,2 milijona evrov, v ZDA pa serije 250 oziroma dobrega pol milijona dolarjev.

Pri dekletih bo Polona Hercog zaradi poškodbe zapestja izpustila še en teden, v kvalifikacijah turnirjev WTA pa sta bili uspešni Tadeja Majerič in Maša Zec Peškirič. Majeričeva se je po dveh prepričljivih zmagah uvrstila v glavni del turnirja v Dohi z nagradnim skladom 2,3 milijona USD, Peškiričeva pa je bila uspešna v Kolumbiji.

22-letna Mariborčanka Tadeja Majerič, ki je letos osvojila že dva turnirja ITF in se prebila do zanjo rekordne uvrstitve na lestvici WTA (185.), se bo v prvem krogu pomerila s Tajvanko Su-Vej Hšej.

Kavčič napredoval za štiri mesta

blaž kavčič | Avtor: EPA EPA
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je z uvrstitvijo v četrtfinale turnirja ATP v Zagrebu pridobil štiri mesta na jakostni lestvici in napredoval na 79. mesto. Pred njim sta še vedno dva Slovenca; Grega Žemlja je zdrsnil za štiri mesta na 64., Aljaž Bedene pa je pridobil dve poziciji in je zdaj 76.

V prvi deseterici ni nobenih sprememb. Na vrhu so Srb Novak Đoković, Švicar Roger Federer in Škot Andy Murray, Španec Rafael Nadal, ki je igral dva finala na turnirja v Čilu in izgubil tako med posamezniki kot v dvojicah, pa je ostal na petem mestu.

Hercogova ostaja na 83. mestu

Belorusinja Viktorija Azarenka je tudi v minulem tednu zadržala vodstvo na teniški lestvici WTA. Druga ostaja Američanka Serena Williams, tretja pa Rusinja Marija Šarapova. Med najboljšo deseterico je bila le ena sprememba; deseta je sedaj Danka Caroline Wozniacki, ki je prehitela Francozinjo Marion Bartoli.

Polona Hercog, ki ima poškodovano zapestje, je ostala na 83. mestu. Tadeja Majerič, druga Slovenka, ki se je ta konec tedna prek kvalifikacij uvrstila na 2,3 milijona dolarjev vreden turnir v Dohi, pa je pridobila eno mesto in je 184. mestu; njen zadnji uspeh še ni bil upoštevan pri točkovanju.