495 ogledov

Zgodovinski mejnik Kopitarja, padli tudi aktualni prvaki

Anže Kopitar Profimedia
Kralji zmagali v Las Vegasu, Kopitar dosegel 400. gol v ligi NHL.

Kralji iz Los Angelesa so v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh premagali zadnje prvake Stanleyjevega pokala s 4:1. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je v mestu greha dosegel 400. gol v najmočnejši hokejski ligi na svetu, za zanesljivo zmago nad Las Vegasom je prispeval tudi podajo.

Kopitar je 12 sekund pred koncem tekme v T-Mobile Areni v Las Vegasu dosegel svoj 400. gol v ligi NHL, kar je v zgodovini kalifornijskega kluba doslej uspelo le Lucu Robitaillu (557), Marcelu Dionneju (550) in Daveu Taylorju (431).

"Nisem si mislil, da bom do mejnika prišel že danes. Toda v izdihljajih tekme se mi je ponudila priložnost, da sem lahko sprožil v nebranjen gol in sem to tudi storil. Mislim, da sem odigral solidno nocoj, lepo je tudi, da sem dosegel dve točki," je po tekmi povedal Kopitar.

To pa ni bil edini mejnik, ki ga je na tekmi dosegel Kopitar. Z zadetkom in asistenco je vpisal dve novi točki, s čimer se je na večni lestvici Los Angeles Kings na drugem mestu  s 1154 točkami izenačil z Robitaillom. Pred Slovencem je tako le še Dionne s 1307 točkami.

Hrušičan je igral 19:25 minute in bil podajalec pri prvem golu kalifornijske ekipe, ki ga je dosegel Šved Adrian Kempe. V nadaljevanju so kralji dosegli še dva gola z igralcem več na ledu, med strelce sta se vpisala Trevor Moore in Pierre-Luc Dubois.

Pri današnjih zmagovalcih iz Kalifornije je blestel tudi kanadski vratar Cam Talbot, ki je zaustavil 37 strelov domačih igralcev, "kapituliral" je le v 55. minuti po strelu Šveda Williama Karlssona.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Kalifornijska ekipa je dosegla sedmo zmago v nizu v gosteh, na zadnjih sedmih tekmah pa že šesto zmago. Trenutno je z 18 točkami na visokem tretjem mestu v zahodni konferenci, pred njimi so le hokejisti iz Las Vegasa s 23 in Vancouvra z 19 točkami.

Los Angeles Kings bodo naslednjo tekmo igrali v noči na petek, ko bodo doma gostili Pittsburgh Penguins, ki so z desetimi točkami na dnu razpredelnice v vzhodni konferenci.

V ligi sta bili ta večer le še dve tekmi, na obeh pa so zmagali gostje. Hokejisti Ottawe Senators so s 6:3 v Torontu premagali Maple Leafs, igralci Floride Panthers pa po podaljšku premagali Washington Capitals s 4:3. Srečanje v ameriški prestolnici je odločil Sam Reinhart po vsega 15 sekundah dodatnega dela igre.

V Kanadi je Tim Stützle dosegel štiri točke z golom in tremi podajami, njegova ekipa pa je tri gole dosegla v razmaku treh minut in 11 sekund tretje tretjine. Dominik Kubalik je goste povedel v vodstvo s 4:3 po golu z igralcem več na ledu v 12. minuti zadnjega dela, ko je sprožil strel in se je plošček v gol odbil od drsalke igralca domačih Marka Giordana. Nedolgo zatem sta sledila še zadetka Stutzla in Clauda Girouxa.

* Izidi:
Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators     3:6
Washington Capitals - Florida Panthers    3:4 (podaljšek)
Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings  1:4
(Anže Kopitar: gol in podaja v 19:35 minute za LA Kings)

4. Arizona        6   5    1   41:35    13
5. Minnesota      5   5    2   44:49    12
6. St. Louis      5   5    1   27:33    11
7. Nashville      5   7    0   34:36    10
8. Chicago        4   7    0   26:38     8