105 ogledov

Ameriški zvezdnik tretjič zlat na OI

shaun white snežni žleb Epa
Ameriški deskar Shuan White je ugnal vso konkurenco v snežnem žlebu.

Shaun White je na zimskih olimpijskih igrah v Pyeongchangu osvojil zlato kolajno v snežnem žlebu. Za 31-letnega Američana je to že tretje olimpijsko odličje najbolj žlahtnega leska, pred tem je bil najboljši tudi v italijanskem Torinu 2006 in kanadskem Vancouvru 2010, v Sočiju 2014 pa je osvojil nehvaležno četrto mesto.

"Leteči paradižnik", kot so nekoč klicali Whita zaradi njegovih bujnih rdečih las, zdaj ima urejeno kratko pričesko, je tretjo zlato olimpijsko kolajno osvojil v zadnji finalni vožnji od treh, ko je prejel najvišjo oceno med vsemi dvanajstimi nastopajočimi finalisti - 97,75.

Za vsestranskim Američanom, ki ima status glasbene in športne ikone ter je eden najbolj priljubljenih športnikov na igrah v Južni Koreji, sta se uvrstila 19-letni Japonec Ayumu Hirano (95,25), sicer nosilec srebrnega odličja tudi pred štirimi leti v Sočiju, ter 23-letni Avstralec Scotty James (92,00).

Yuto Totsuka Navijači obnemeli Šport Grozljiv padec komaj 16-letnega olimpijca

V tej disciplini sta nastopila tudi dva slovenska deskarja, oba pa se prek kvalifikacij nista prebila v današnji veliki finale. Tim Kevin Ravnjak je zasedel končno 16., njegov reprezentančni kolega Tit Štante pa 25. mesto.

shaun white snežni žleb | Avtor: Epa Epa