2674 ogledov

Sijajen začetek, slab konec za Štuhčevo

ilka štuhec Epa
Ilka Štuhec je smukaško krono predala Švicarki Corinne Suter.

Najboljša slovenska smukačica Ilka Štuhec se v Cortini d'Ampezzo, kjer je napadala zgodovinski tretji naslov svetovne prvakinje v kraljevski disciplini, ni uspela vmešati v boj za najvišja mesta.

Dvakratna branilka naslova iz St. Moritza (2017) in Areja (2019) je tekmo v njeni paradni disciplini končala na 14. mestu (+1,30).

"Moram reči, da me je na startu malo zeblo, ker je bil 'fajn prepih'. A smo zunaj, na to nimamo vpliva. Poskusila sem dati vse od sebe, kolikor je šlo, potem se včasih seveda zgodi tudi kakšna napaka. Ta danes, po tretjem merjenju vmesnega časa, me je stala kar nekaj, časovno gledano. A sem se borila dalje, dala od sebe, kar sem imela in to je to. Zadovoljna ravno ne morem biti. Nisem pa razočarana s pristopom in z vožnjo," je povedala Mariborčanka.

suter | Avtor: Epa Epa
Ob odsotnosti poškodovane favoritinje, Italijanke Sofie Goggia, je naslov svetovne prvakinje je osvojila Švicarka Corinne Suter, ki je slavila pred Nemko Kiro Weidle (+0,20) in rojakinjo Laro Gut-Behrami (+0,37).

Slednja je superveleslalomskemu zlatu dodala še smukaški bron.

Po nastopu prve deseterice je bila v najboljšem položaju Suterjeve s slabe pol sekunde prednosti pred Čehinjo Ester Ledecka (+0,44). Tretja je bila še ena Švicarka Michelle Gisin (+0,50). Ledecko je mesto nižje potisnila Nemka Weidlejeva (+0,20).

S startno številko 13 je tretji čas vpisala zmagovalka superveleslaloma Gut-Behramijeva (+0,37). Švicarki se s tem ni uspelo pridružiti ekskluzivnemu klubu šestih smučark, ki se lahko pohvalijo z naslovom svetovne prvakinje v obeh hitrih disciplinah. Med elitno šesterico je tudi slovenska šampionka Tina Maze. Mazejeva je superveleslalomsko zlato osvojila leta 2013 v Schladmingu, smukaško pa dve leti kasneje v Beaver Creeku.

| Avtor: Epa Epa
Vodilna trojka se do nastopa Štuhčeve ni spremenila. Mariborčanka je začela odlično in si do prvega vmesnega časa prismučala 44 stotink prednosti pred Suterjevo. Do drugega merjenja je prednost skopnela na 16 stotink, pri tretjem pa je imela že 12 stotink zaostanka. V ključnem delu proge, kjer je precej izgubila na treningu, je zaostanek narasel na 36 stotink, po nekaj napakah v tehnično zahtevnejšem predelu pa že na 91. Do cilja je izgubila še štiri desetinke (+1,30), kar je na koncu zadostovalo za 14. mesto.

"O sami vožnji nimam kaj reči, pri tretjem merjenju vmesnega časa sem naredila napako, a sem vseeno mislila, da bo boljše na koncu, kar se rezultata tiče."

Ilka Štuhec za RTV Slovenijo

S številko 21 se je na progo podala druga Slovenka na startni vrsti, Maruša Ferk. Za vodilno Suterjevo je zaostala 2,26 sekunde in zasedla predzadnje mesto med dotlej uvrščenimi tekmovalkami. Tekmo je končala na 22. mestu.