837 ogledov

Nemka ujela Tino Maze, štiri Slovenke do točk

Viktoria Rebensburg Epa Viktoria Rebensburg.
Alpske smučarke so se pomerile na veleslalomu v italijanskem Kronplatzu.

Nemka Viktoria Rebensburg je zmagala na velesalomu za svetovni pokal v Italiji. Drugo mesto je osvojila vodilna po prvi vožnji Norvežanka Ragnhild Mowinckel (+0,03), tretje pa Italijanka Federica Brignone (+0,66).

V finale so se uvrstile štiri Slovenke. Najboljša je bila Ana Drev, ki je s 15. mesta po prvi vožnji napredovala na 11. (+2,77). Pridobila je tudi Tina Robnik, ki se je z 21. mesta povzpela na 18. (+3,13).

Meta Hrovat, 17. po prvi vožnji, je na koncu osvojila 19. mesto (+3,24), dve mesti je v finalu izgubila tudi Ana Bucik, ki je tekmo končala na 27. mestu (+4,42).

"Zelo smo veseli. Sem že poudarjal, da lahko vsaka tekmovalka, ki je na startu, pride med trideset, torej tudi Ana Bucik. Končno je prišla med trideset, dolgo smo čakali. To je bila vedno sposobna narediti, končno ji je uspelo in mislim, da bo to pozitivna motivacija za naprej. Tako Tina Robnik kot Ana Drev bi v prvem teku lahko pokazali kaj več, želel bi si malo več drznosti. A kot že rečeno, bila je tanka meja do odstopa na tej težki progi. Nista bili sproščeni na teh težkih zavojih, smučali sta v malenkostnem krču. Niti prva, niti druga vožnja se nista izšli po načrtih," je slovenske nastope ocenil glavni trener Denis Šteharnik.

Vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala in posebnega veleslalomskega seštevka Mikaela Shiffrin je odlično začela prvo vožnjo, ob prvem merjenju časa je imela 65 stotink sekund zaloge pred Francozinjo Tesso Worley, ki se je prva podala na progo, a zatem naredila napako in odstopila.

viktoria rebensburg | Avtor: Epa Epa

Rebensburgova (na sliki zograj) je osvojila 14. veleslalomsko zmago v svetovnem pokalu. S tem dosežkom se je izenačila z najuspešnejšo slovensko alpsko smučarko Tino Maze. Po 14 osvojenih veleslalomskih zmag imata tudi Švicarka Lise-Marie Morerod in Avstrijka Anita Wachter. Na vrhu lestvice najboljših veleslalomistk sta Avstrijka Annemarie Moser-Pröll (16) in Švicarka Vreni Schneider (20).

Zadnja veleslalomska postaja pred odhodom v Pyeongchang bo Lenzerheide, kjer bosta na sporedu še kombinacija in slalom. Na veleslalomu bo nastopila ista slovenska četverica kot danes. Slovenke niso nastopile v Bad Kleinkirchheimu in Cortini d'Ampezzo.