Šport > Zimski športi
244 ogledov

Hirscher poražen, nova ničla za Slovenijo

Henrik Kristoffersen Epa Henrik Kristoffersen je prekinil zmagoviti niz Marcela Hirscherja.
V Kitzbühlu so se alpski smučarji pomerili na prestižnem slalomu.

V Kitzbühlu je zmagal Norvežan Henrik Kristoffersen. Domačin Marcel Hirscher (+0,97) je bil drugi, Švicar Daniel Yule (+1,35) tretji.

Tudi na šestem specialnem slalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kitzbühlu Slovenija v finalu ni imela svojega predstavnika. Štefan Hadalin je bil prepočasen, Žan Kranjec pa je prvo vožnjo končal z odstopom.

Pred odhodom v Pyeongchang se bo karavana alpskih smučarjev ustavila še na treh postajah svetovnega pokala, prihodnji torek na slalomu pod žarometi v Schladmingu, 27. in 28. januarja sledita smuk in veleslalom v Garmisch-Partenkirchnu ter 30. januarja paralelna tekma v Stockholmu.

Slovenci so vpisali še šesto slalomsko ničlo v tej sezoni na tudi za Slovencem slavnem slalomu, ki sta ga dobila Jure Košir (1999) in Bojan Križaj (1987). Hadalin je imel glede na svoj položaj najugodnejšo startno številko 31, a mu je kljub ugodnemu startnemu izhodišču postavitev, prvo progo je zakoličil slovenski trener Jani Hladnik, ki dela z Rusi, povzročala veliko preveč preglavic, da bi lahko posegel po finalu.

Do konca je padel na 33. mesto, za kasnejšim zmagovalcem pa zaostal prevelikih 3,44 sekunde, 21 stotink sekunde za 30. mestom. Še sedmič zaporedoma, oziroma osmič v tej sezoni, je ostal brez uvrstitve. V tej sezoni se je dvakrat uvrstil v finale na veleslalomih v Beaver Creeku (16.) in Val d'Iseru (27.) ter enkrat samkrat na slalomu v Val d'Iseru, kjer je bil 16.

S startno številko 59 se je na progo podal Žan Kranjec, ki pa je naredil napako in odstopil. Kranjec sicer navdušuje na veleslalomskih progah, na katerih je trenutno šesti veleslalomist sezone.

Lara Gut SVSL Cortina d'Ampezzo Superveleslalom Šport Gutova po letu dni, Vonnova v megli