275 ogledov

Yule drugič zapored, Hadalin do solidne bere točk

Štefan Hadalin Epa
Alpski smučarji se v Adelbodnu borijo za slalomske točke.

Švicar Daniel Yule, zmagovalec zadnjega slaloma za svetovni pokal v Madonni d'Campiglio, vodi tudi po prvi vožnji slaloma v Adelbodnu.

Domačin je bil za 25 stotink sekunde hitrejši od Francoza Clementa Noela, na tretjem mestu pa je njegov rojak Ramon Zenhäusern, ki zaostaja 33 stotink sekunde.

Švicarji so bili v prvi vožnji, po kateri so razlike zelo majhne, daleč najuspešnejši, saj imajo na četrtem mestu Tanguya Nefa, na petem pa še Loica Meillarda.

Od Slovencev bo v finalu smučal le Štefan Hadalin, ki je zabeležil 12. čas, za vodilnim zaostaja 87 stotink sekunde.

Sobotni junak Žan Kranjec je bil za finale prepočasen, zaostal je dve sekundi in 21 stotink, zasedel pa 41. mesto.

Ilka Štuhec Kombinacija Šport Ilka Štuhec po vzpodbudni soboti doživela razočaranje

Yule je ubranil prednost iz prve vožnje in po Madonni di Campigilo dobil še drugi zaporedni slalom.

Skupno je drugega Norvežana Henrika Kristoffersena premagal za 23 stotink sekunde. Še pet stotink več je na tretjem mestu zaostal Avstrijec Marco Schwarz.

Edini slovenski finalist je bil Štefan Hadalin, po prvi vožnji je bil 12., v drugi pa izgubil dve mesti in končal 14. mestu. Za zmagovalcem je zaostal osem desetink sekunde.

žan kranjec Alpsko smučanje Šport Kranjec: Nisem Hirscherjev naslednik

Rezultate slaloma v Adelbodnu si lahko ogledate NA TEJ POVEZAVI.