Šport > Zimski športi
363 ogledov

Hadalin v finalu napredoval po lestvici

štefan hadalin Epa
Edini slovenski finalist Štefan Hadalin je slalom v Flachauu končal na 17. mestu.

Manuel Feller je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Flachauu v Avstriji. Avstrijec je za krstno zmago za 43 stotink sekunde ugnal vodilnega po prvi vožnji Francoza Clementa Noela.

Edini slovenski finalist Štefan Hadalin je prvega od dveh slalomov na Solnograškem končal na 17. mestu.

Peti moški slalom sezone in peti zmagovalec. Švicar Ramon Zenhäusern je zmagal v Alta Badii, Norvežan Henrik Kristoffersen je dobil Madonno di Campiglio, v Zagrebu je slavil Nemec Linus Strasser, v Adelbodnu pa Avstrijec Marco Schwarz, ki je današnji slalom končal na tretjem mestu, za Fellerjem je zaostal sedem desetink sekunde.

Osemindvajsetletni Feller se je po šestih uvrstitvah na zmagovalni oder končno zavihtel na najvišjo stopničko.

feller | Avtor: Epa Epa

V posebnem slalomskem seštevku je novi vodilni. Na mestu vodilnega slalomista je Schwarza za zgolj eno točko prehitel rojak Feller, ki je postavil najhitrejši čas druge vožnje. V skupnem seštevku zime na mestu vodilnega še naprej ostaja Francoz Alexis Pinturault, ki je slalom končal na devetem mestu.

Flachau po devetih letih znova gosti karavano svetovnega pokala alpskih smučarjev. Na progi Hermanna Maierja bo v nedeljo še en slalom.

Hadlin je bil po prvi vožnji 25. V finalu pa je pridobil osem mest in z zaostankom 2,56 sekunde tudi končal na 17. mestu ter na sedmem zaporednem slalomu pristal v točkah. Postavil je 14. čas druge vožnje.